Z życia Fordonu

Zmiany w komunikacji na Eskulapa

Wraz z zakończeniem prac związanych z budową nowych dróg na osiedlu Eskulapa, planowane są także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej.

Na Eskulapa zbudowano ul. Matki Teresy z Kalkuty, a także przebudowano ulice Trybowskiego i fragment Jasinieckiej. Dzięki temu powstał kompleksowy układ ulic umożliwiający lepszą obsługę komunikacyjną rozbudowującego się osiedla. Wraz z jezdniami powstały też chodniki, droga rowerowa, ułożono nową kanalizację deszczową i zamontowano nowoczesne oświetlenie LED.

Tę część Fordonu nadal obsługiwać będą linie 73 i 82, ale skorygowane zostaną ich trasy.

Linia 73 kursować będzie z ul. Rejewskiego na wprost nowym fragmentem ul. Matki Teresy z Kalkuty, następnie skręcać będzie w lewo w ul. Trybowskiego, potem w prawo w ul. Jasiniecką (dodatkowo wybrane kursy linii nr 73 zahaczać będą o ul. Mokrą)

Linia 82 będzie kursować w przeciwnym kierunku – pojedzie ul. Pod Skarpą, następnie w lewo w ul. Jasiniecką, potem znów w lewo w ul. Trybowskiego, potem w prawo w ul. MTzK i zakończy kurs w zatoce przy rondzie przy skrzyżowaniu MTzK/Rydygiera. W kierunku przeciwnym (do Fordonu) pojedzie ul. MTzK potem w lewo w ul. Trybowskiego, następnie w prawo w ul. Jasiniecką, znów w prawo w ul. Pod Skarpą i dalej do Fordonu.

Komentarze

Ostatnie artykuły

Close