Z życia Fordonu

XXI edycja Salezjańskiej Ligi Bydgoszczy

Uroczysta msza święta sprawowana przez proboszcza parafii św. Marka, ks. Tadeusza Itrycha, w koncelebrze księży: dyrektora Katolickiej Szkoły Podstawowej w Bydgoszczy, ks. Waldemara Różyckiego, dyrektora Zespołu Szkół Salezjańskich w Toruniu, ks. Mariusza Witkowskiego, ks. Krzysztofa Szynkowskiego i ks. Wojciecha Mielewczyka zakończyła XXI edycję Salezjańskiej Ligi Bydgoszczy.

 

Tegoroczna edycja zgromadziła 21 drużyn, 214 zawodników i zawodniczek. Rozegrano 136 spotkań, strzelono 851 bramek, oraz 144 goli z rzutów karnych. Pierwszą bramkę tegorocznej edycji strzelił Sebastian Glamowski z SP BUKOWIEC, w meczu z SALOSEM BYDGOSZCZ.

Najlepszy mecz finałowy rozegrano w rocznik 2007, pomiędzy KATOLIKIEM a SPTS MALUCHY.

 

 

Rocznik 2007

Mecz o III miejsce:

 

SP BUKOWIEC – SALOS ŻAKI 3:3

Rzuty karne 2:1

Bramki:

SP BUKOWIEC: Sebastian Glamowski – 2, Filip Kulpiński.

SALOS ŻAKI: Jakub Adametz, Oskar Kargulewicz, Jakub Wiśniewski po 1.

 

Mecz o I miejsce:

 

SPTS MALUCHY – KATOLIK 0:1

Bramki:

KATOLIK: Maksymilian Nowakowski.

 

Najlepsze drużyny XXI edycji SLB:

1. KATOLIK

Skład drużyny: Jakub Niewadzi, Bartosz Żmudziński, Szymon Kiełczyński, Maksymilian Nowakowski, Maksymilian Nowaczyk, Maksymilian Solecki, Makary Marut, Piotr Szymkowiak, Jakub Tubisz, Jakub Prywiński, Mateusz Gogolewski.

Trener: Piotr Olszewski

2. SPTS MALUCHY

3. SP BUKOWIEC

4. SALOS ŻAKI

 

Rocznik 2005

Mecz o III miejsce:

SALOS BYDGOSZCZ – SL SALOS TORUŃ 0:4

Bramki:

SL SALOS TORUŃ: Stanisław Stec – 2, Bartosz Borowiec, Mateusz Gwiździel po 1.

 

Mecz o I miejsce:

 

SPTS SALEZJANIE – SP 12 6:3

Bramki:

SPTS SALEZJANIE: Mateusz Cirson – 5, Krzysztof Glugla.

SP 12: Gabriela Waszczuk, Martyna Kujawa, Oliwia Nowińska po 1.

 

Najlepsze drużyny XXI edycji SLB:

1. SPTS SALEZJANIE

Skład drużyny: Franciszek Handke, Jakub Szelągowski, Mateusz Cirson, Martyna Nieruszewicz, Miłosz Marchlewski, Jakub Pietrow, Franciszek Wolski, Krzysztof Glugla, Oliwier Skonieczny, Dawid Kornacki.

Trener: Marek Sikorski.

2. SP 12

3. SL SALOS TORUŃ

4. SALOS BYDGOSZCZ

 

Rocznik 2003

Mecz o III miejsce:

 

SPTS BOSKO – SL SALOS TORUŃ 1:4

Bramki:

SPTS BOSKO: Mateusz Kotlęga.

SL SALOS TORUŃ: Wojciech Stec, Francesco del Mastro, Jakub Krzyżanowski, Filip Świerczyński po 1.

 

 

Mecz o I miejsce:

 

SP 12 – PKS BRZOZA 2:4

Bramki:

SP 12: Martyna Kujawa, Zuzanna Presal.

PKS BRZOZA: Damian Ciesielski – 2, Antoni Lampka, Dominik Depka po 1.

 

Najlepsze drużyny XXI edycji SLB:

1. PKS BRZOZA

Skład drużyny: Hubert Bukowski, Antoni Lampka, Damian Ciesielski, Dominik Depka, Kacper Putz, Jakub Czajkowski.

Trener: Jan Paprocki

2. SP 12

3. SL SALOS TORUŃ

4. SPTS BOSKO

 

Kategoria „Osobowość XXI edycji SLB”

 

Pani Izabela Muszyńska – SP BUKOWIEC

Pan Jan Paprocki – PKS BRZOZA

Pan Piotr Olszewski – KATOLIK

Ksiądz Krzysztof Szynkowski – SL SALOS TORUŃ

 

Puchary dla najlepszych drużyn – Express Bydgoski

Rocznik 2007: KATOLIK

Rocznik 2005: SPTS SALEZJANIE

Rocznik 2003: PKS BRZOZA

 

Puchary dla drużyn „Klasyfikacji rzutów karnych”

Rocznik 2007: SPTS MALUCHY

Rocznik 2005: SALOS BYDGOSZCZ

Rocznik 2003: SL SALOS TORUŃ

 

Kategoria „Najlepsi zawodnicy”

Rocznik 2007: Natalia Wosik – SPTS MALUCHY, Oskar Kargulewicz – SALOS ŻAKI

Wyróżnieni:

Jakub Chmielewski SP BUKOWIEC

Maksymilian Solecki KATOLIK

 

 

Rocznik 2005: Oliwia Nowińska – SALOS BYDGOSZCZ, Franciszek Handke – SPTS SALEZJANIE

Wyróżnieni:

Bartosz Borowiec SL SALOS TORUŃ

Kamil Gawin – SALOS BYDGOSZCZ

 

Rocznik 2003 Julia Czernikowska – SP 12, Stanisław Moczyński – SL SALOS TORUŃ

Wyróżnieni:

Ksawery Markowski SPTS BOSKO

 

Kategoria „ Najlepsi strzelcy”

 

Rocznik 2007:

Jakub Adametz SALOS ŻAKI 22 bramki

Jakub Chmielewski SP BUKOWIEC 21 bramek

Maksymilian Nowakowski KATOLIK 12 bramek

Adam Lipowski SPTS MALUCHY 11 bramek

Emilia Sobierajska SP 12 11 bramek

Maksymilian Nowaczyk KATOLIK 11 bramek

Jakub Wiśniewski SALOS ŻAKI 10 bramek

Mateusz Myrcha SL SALOS TORUŃ 8 bramek

Sebastian Glamowski SP BUKOWIEC 8 bramek

Oskar Kargulewicz SALOS ŻAK 8 bramek

Maksymilian Solecki KATOLIK 7 bramek

Mateusz Lorenc SPTS MALUCHY 7 bramek

Jakub Tubisz KATOLIK 7 bramek

NataliaWosik SPTS MALUCHY 5 bramek.

 

Rocznik 2005:

Mateusz Cirson SPTS SALEZJANIE 33 bramki

Jakub Szelągowski SPTS SALEZJANIE 27 bramek

Franciszek Handke SPTS SALEZJANIE 21 bramek

Kamil Gawin SALOS BYDGOSZCZ 13 bramek

Oliwia Nowińska SALOS BYDGOSZCZ 12 bramek

Bartosz Stala SALOS BYDGOSZCZ 12 bramek

Gabriela Waszczuk SP 12 8 bramek

Sebastian Kamiński SP BUKOWIEC 7 bramek

Eryk Weinkauf SL SALOS TORUŃ 7 bramek

Kamil Adamczewski SP BUKOWIEC 6 bramek

Jermacz SL SALOS TORUŃ 6 bramek

Bartosz Borowiec SL SALOS TORUŃ 6 bramek

Kacper Tadych BSS BYDGOSZCZ 6 bramek

 

Rocznik 2003:

Dominik Depka PKS BRZOZA 11 bramek

Wojciech Stec SL SALOS TORUŃ 8 bramek

Filip Świerczyński SL SALOS TORUŃ 7 bramek

Julia Czernikowska SP 12 6 bramek

Antoni Lampka PKS BRZOZA 5 bramek

Tymon Kitliński SPTS BOSKO 5 bramek

Stanisław Moczyński SL SALOS TORUŃ 5 bramek

 

Klasyfikacja rzutów karnych:

1. SALOS BYDGOSZCZ 11 bramek

2. SL SALOS TORUŃ 10 bramek

3. SPTS SALEZJANIE 9 bramek

4. BSS BYDGOSZCZ 7 bramek

5. SP 12 5 bramek

6. SP BUKOWIEC 3 bramek

 

 

Kategoria „Najlepsi bramkarze”

Rocznik 2007:

Maksymilian Kordas – SPTS MALUCHY

Wyróżniony:

Mateusz Glamowski SP BUKOWIEC

 

Rocznik 2005:

Dominik Mańkowski SL SALOS TORUŃ

Wyróżniony:

Oliwier Skonieczny SPTS SALEZJANIE

 

Rocznik 2003:

Paweł Grabowski SL SALOS TORUŃ

Wyróżniony:

Paweł Brzozowski SPTS BOSKO

 

Kategoria „Nagroda Fair Play”

SZKOŁA PODSTAWOWA W BUKOWCU.

 

1. Kategoria „Wyróżnienia”

1. Agata Leśniewska

2. Martyna Kujawa

3. Julia Malinowska

4. Gabriela Waszczuk

5. Zofia Szulakowska

6. Nadia Wosik

7. Julia Czernikowska,

8. Wiktoria Marciniak

9. Oliwia Nowińska

10. Martyna Nieruszewicz

11. Mateusz Cirson

12. Jakub Szelągowski

13. Jakub Adametz,

14. Sebastian Glamowski,

15. Filip Kulpiński,

16. Maksymilian Solecki

17. Paweł Brzozowski

18. Adam Lipowski,

19. Dawid Kornacki

20. Janek Krzemiński

21. Maksymilian Kordas,

22. Maksymilian Nowaczyk

23. Damian Ciesielski

24. Michał Kowalewski

25. Krzysztof Szudy

26. Miłosz Jermacz

27. Bartosz Borowiec

28. Hubert Bukowski

29. Krzysztof Ignas

30. Wojciech Stec

31. Daniel Michalski

32. Maksymilian Piesiewicz

33. Krzysztof Glugla

34. Przemysław Stala

35. Franciszek Handke

36. Mateusz Kotlęga

37. Mateusz Wosik

38. Maksymilian Nowakowski

39. Oliwier Sarnecki

40. Jakub Guziński

41. Mateusz Lorenc

42. Przemysław Stala

 

Podziękowania:

Prezes Barbara Warszawska, Prezes Kazimierz Szymański z MSM DOM.

Andrzej Młyński, przewodniczący Osiedla Tatrzańskie, radny

Wiesław Paczkowski, Hurtownia PAAK.

Grzegorz Wódkiewicz, ZINA

Krzysztof Wypijewski, Express Bydgoski

Grzegorz Gierszewski, Fordon.pl

Państwo Małgorzata i Tomasz Robaccy.

 

Podziękowania tym wszystkim którzy dostrzegają sens naszej działalności „Wychowania przez Sport”, wspierając nas zakupem nagród, ale chcą pozostać anonimowi.

 

Podziękowania dla Organizatorów:

Piotr Górski, Ryszard Kawicki, Janusz Kochański, Andrzej Tomecki, Marek Cirson, Waldemar Mattya, Waldemar Zajączkowski.

Serdeczne podziękowania dla p. Zofii Gembarskiej za opiekę medyczną.

 

 

Źródło: Salos Bydgoszcz (nadesłane)

 

 

 

 

Komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Close