Z życia Fordonu

Wystawa prac Wiktorii Damer w Galerii Arthol

„Autoprezentacje” to cykl wystaw, poprzedzonych wernisażami, prac młodych artystów wystawianych w Galerii Arthol mieszczącej się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 przy ulicy Krysiewiczowej 8 w Fordonie. 

 

Tym razem 9 maja o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy prac Wiktorii Damer zatytułowanej „Nieco powyżej pępka – odrębna historia w rysunku i malarstwie Wiktorii Damer”.

 

Wiktoria  jest uczestniczką zajęć w pracowni Ewy Miller.  Na wystawie prezentuje kompozycje figuralne i portrety zabarwione jej nietuzinkową  fantazją. Jak sama twierdzi, inspiracją jej działań jest świat rzeczywisty, ale w dużej mierze odrealniony, przeniesiony w przestrzeń wyobrażeń surrealistycznych. Rysunki wykonane są kreską delikatną i subtelną a walor opiera się na przejściach tonalnych między światłem i cieniem. Dla niej rysunek jest ważną opowieścią w której pokazuje nam odrębne historie.

 

Gdyby patrzeć na jej prace, można by stwierdzić, że Wiktoria Damer  jest pedantką. W gruncie rzeczy ta cudowna przejrzystość to nieodłączna część sztuki, którą tworzy. Pamiętam jak przyszła po raz pierwszy do pracowni plastycznej pani Ewy Miller i zachwyciła całe otoczenie swoimi pracami, które wprawiły w zakłopotanie większość „starych bywalców”. Przez ponad 4 lata pracy nastąpiła ogromna przemiana jej stylu a pasjonatka z „handlówki” jaszcze nie skończyła – dopiero zaczyna.

 

Wystawa dla zwiedzających dostępna będzie w godzinach otwarcia Galerii Arthol.

 

Źródło i zdjęcia MDK nr 5

(hh)

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close