Wkrótce otwarcie kina studyjnego w Fordonie

Na początek listopada zaplanowano uroczyste otwarcie kina studyjnego, które będzie się mieściło w Zespole Szkół nr 5 w Fordonie (ul. Berlinga 13).

 

Kino powstało w ramach Programu 5 na 6 (w budżecie miasta zarezerwowanych zostało 5 mln zł na inwestycje wskazane przez sześć rad osiedli).

 

„Sama adaptacja pomieszczenia kosztowała ok. 150 tys. zł – część środków (70 tys. zł) przekazało szkole w formie grantu miasto. Na wyposażenie kina studyjnego zarezerwowano, w ramach Programu 5 na 6, środki w wysokości 268 tys. zł. W drodze przetargu udało się uzyskać niższą cenę, a różnicę przeznaczono m.in. na zakup dwóch defibrylatorów, które są w posiadaniu fordońskiego posterunku Straży Miejskiej” – informuje UM Bydgoszczy.

 

Fordońskie kino studyjne ma być wyposażone w klimatyzowaną salę, panoramiczny ekran, w 82 nowoczesne, wygodne fotele, a także w systemem dźwięku o najlepszych obecnie dostępnych na rynku parametrach – potwierdzonych przez specjalistów od dźwięku z Polskiego Radia SA.

 

Kino ma być dostępne dla wszystkich mieszkańców Fordonu. W weekendy poranki filmowe, a od poniedziałku do piątku kino lektur szkolnych oraz filmów historycznych i popularno-naukowych dla dzieci i młodzieży z fordońskich szkół. W godzinach popołudniowych odbywać się mają spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, a wieczorami filmy, jednak nieco inne niż te w multipleksach.

 

 

 

 

 

 

Fot.  ZS nr 5

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close