Willie Mae Unit zagra w Ostromecku

W niedzielę w Ostromecku zagra Willie Mae Unit, to akustyczne trio, które połączył blues i amerykański folk. Zespół tworzą muzycy o różnych doświadczeniach i różnej muzycznej wrażliwości.

 
Wojciech Hamkało ? śpiew, gitara akustyczna

Na scenie bluesowej od 20 lat, współpracował m.in. z Green Grassem, Wiesławem Kryszewskim oraz Dariuszem ?Kosmą? Chrościelewskim. Założyciel Yellow Cab i Fanny Kaplan. Od 2012 r. powrót do akustycznego grania i Willie Mae Unit.

 
Roman Badeński ? harmonijka ustna

Laureat wielu konkursów i festiwali, od wielu lat w czołówce ankiety Blues Top pisma ?Twój Blues? w kategorii Harmonijka Roku, występował na większości festiwali bluesowych w Polsce i za granicą (Holandia, Belgia, Niemcy, Luksemburg, Chorwacja, Szwecja). Występował z czołówką polskiej sceny bluesowej i jazzowej, m.in. Markiem Napiórkowskim, Olo Walickim, Romanem Puchowskim, Jackiem Jagusiem, Magdą Piskorczyk. Uczestnik projektów spod znaku bluesa, soulu, jazzu i funky, nauczyciel gry na harmonijce ustnej na warsztatach w Polsce i Chorwacji.

 
Jędrzej Kubiak – gitary rezofoniczne

Laureat większości bluesowych festiwali w kraju, zdobywca wyróżnień i nagród publiczności. Pierwszy Polak na legendarnym już Dobrofest w słowackiej Trnavie i na jego dzisiejszym odpowiedniku, Amistar Resofest w Czechach. Gra na gitarach rezofonicznych wszystkich typów, wszystkimi związanymi z nimi technikami gry. Występuje solo, bierze udział w projektach spod znaku folku, bluesa, bluegrassu, awangardy, a nawet muzyki pop.

 

Koncert odbędzie się w niedzielę (14 kwietnia), o godz. 16.00, w Pałacu Nowym w Ostromecku. Wstęp 10 zł.

 

Bilety do nabycia w Miejskim Centrum Kultury (ul. Marcinkowskiego 12-14), w Pałacu Nowym w Ostromecku (ul. Bydgoska 9) oraz przed koncertem.

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close