Aktualności

Wesprzyj działania antysmogowe – weź udział w spotkaniu

To, że smog wpływa negatywnie na nasze zdrowie, nie trzeba nikogo przekonywać. Szkodliwe substancje w nim zawarte mogą wywoływać m.in. napady astmy, choroby krążenia i dróg oddechowych, zwiększoną zachorowalność na nowotwory itp.

 

Na stronach Fordon.pl kilkakrotnie apelowaliśmy o podpisanie petycji ws. podjęcia działań antysmogowych (petycję ciągle można podpisać – zob. TUTAJ).

 

Inicjatorki akcji (trzy bydgoszczanki) domagają się od władz miasta szybkich działań, m.in.: podniesienia kwoty dotacji dla osób chcących wymienić piec na ekologiczny.

Za wprowadzenie tzw. uchwały antysmogowej odpowiada sejmik województwa, który 11 lutego o godz. 11.00 organizuje spotkanie w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza. Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi i propozycje do projektu, który wprowadza np. zakaz stosowania węgla brunatnego i paliw stałych produkowanych z wykorzystywaniem tego węgla, mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem, biomasy stałej o wilgotności w stanie roboczym powyżej 205%.

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close