AktualnościDzieci i rodzinaPromowaneZ życia Fordonu

W mojej rodzinie sztuka nie zginie

Na czwarte już warsztaty z cyklu „W mojej rodzinie sztuka nie zginie” zaprasza Stowarzyszenie Fordońska Piwnica ARTMUZA 5, działające w Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 w Fordonie.

 

Tym razem dzieci wraz z rodzicami będą miały okazję zapoznać się z grafiką – techniką pozwalającą na powielanie rysunku na papierze z uprzednio przygotowanej formy. W tajniki tej sztuki plastycznej wprowadzi wszystkich Ewa Miller. Tematem przewodnim prac graficznych będzie twórczość Tuwima.

 

Zajęcia odbędą się 16 listopada (sobota), od godz. 10.30, w Arthol Galerii MDK nr 5, przy ul. Krysiewiczowej 8.

 

Tego samego dnia MDK nr 5 zaprasza od godz. 12.00 na wykład dr Ewy Urbańskiej i debatę z udziałem studentów Katedry Sztuk Wizualnych UTP, artystów, plastyków i uczestników projektu „Polowanie na Fordon – spotkania ze sztuką w przestrzeni”.

 

Głównym celem projektu jest powstanie autorskiej wystawy fotografii otworkowej Marka Noniewicza, w postaci wielkoformatowych zdjęć/banerów, zostanie ona wyeksponowana 7 grudnia br. w Fordonie.

 

Czy poprzez umieszczanie przez artystów swych prac w przestrzeni nieatrakcyjna dzielnica może uzyskać prestiż miejsca atrakcyjnego i zaskakującego? Jak wypełnić naszą fordońską przestrzeń sztuką? – takie pytania stawiają sobie pomysłodawcy akcji.

 

Również jutro, od godz. 13.30 w Arthol Galerii MDK nr 5 będzie można oglądać wystawę malarstwa, grafiki, collage. Wystawa czynna będzie do 9 grudnia.

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close