Kultura i Sport

W blasku brązowych medali

Młodzi siatkarze z Bydgoszczy

Młodzi siatkarze z bydgoskiego SALOSU, uczniowie Zespołu Szkół Salezjańskich „Collegium Salesianum” zdobyli brązowy medal w  XXIX Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej.

 

Igrzyska odbyły się w Krakowie. Zespół z Fordonu pokonał m.in. drużyny z Krakowa i Łodzi, niestety szczęścia zabrakło w pojedynkach z Belgami i Litwinami. 

W trakcie trwania igrzysk nie zabrakło innych atrakcji. Młodzież wraz z opiekunami zwiedzała Kraków, dawny obóz koncentracyjny w Oświęcimiu, a także uczestniczyła w wieczorze modlitewnym w Sanktuarium w Łagiewnikach i Międzynarodowym Pikniku Salezjańskim.


„Z pewnością był to niezwykły czas, który na długo pozostanie w naszych głowach. Wszystko odbywało się zgodnie z myślą Św. Jana Bosko: „kiedy boisko jest żywe, diabeł jest martwy”. Niezmiernie cieszymy się, że mięliśmy możliwość uczestnictwa w tym niezapomnianym wydarzeniu. Serdeczne podziękowania kierujemy przede wszystkim do prezesa bydgoskiego SALOSU – Pana Marka Sikorskiego, naszej Trenerki – Pani Joanny Ziętak, naszych rodziców oraz wszystkich sponsorów”.

 

W tegorocznych igrzyskach wzięło udział prawie 2000 uczestników z 23 krajów świata – z Europy, ale także z krajów tak dalekich jak: Zambia, Republika Środkowoafrykańska, Tanzania, Brazylia czy Syria.

 

Skład drużyny: Antoni Daniel, Dominik Hejnowicz, Grzegorz Kapka, Robert Kaptur, Filip Koguc, Konrad Majer, Jan Sokala, Dominik Uszko, Kornel Ziętak. Trener: Joanna Ziętak.

 

Komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Close