Uważaj na swój rower

Policja ostrzega właścicieli rowerów, aby nawet na chwilę nie pozostawiali swych pojazdów bez odpowiedniego zabezpieczenia, szczególnie przed sklepami, urzędami, na klatkach schodowych czy balkonach.

 

Niestety, wraz z przyjściem wiosny można zaobserwować wzmożony ruch osób, korzystających z tzw. chwilowej okazji. Aby ustrzec się przed kradzieżą należy przestrzegać kilku zasad:

 

  • Pamiętaj nie pozostawiaj roweru na tzw. minutkę bez żadnego zabezpieczenia, w szczególności w miejscach publicznych: na ulicy, przy sklepie, przed blokiem, w parku
  • Nigdy nie pozostawiaj bez zabezpieczenia roweru: na klatce schodowej lub na balkonie ? z tych miejsc często giną rowery
  • Używaj zabezpieczeń technicznych: blokad, łańcuchów, linek, które skutecznie odstraszą złodzieja
  • Drzwi garażu, piwnicy, pomieszczenia gdzie przechowujesz rower odpowiednio zabezpiecz
  • Wykonaj fotografię roweru, to może ułatwić odzyskanie w przypadku kradzieży

 

Ważne jest również znakowanie rowerów. Właściciele rowerów mogą zgłaszać się na posterunek w Fordonie, ul. Wyzwolenia 122, w wyznaczone dni miesiąca (najbliższe znakowanie 26 kwietnia) i oznakować swój pojazd. Nadany numer rejestracyjny będzie figurował w ewidencji policyjnej. Złodzieja być może to zniechęci, będzie miał problem ze zbyciem roweru, a właścicielowi pozwoli szybciej go odzyskać.

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close