Z życia Fordonu

Uwaga – zmiany w organizacji ruchu

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic Fordońskiej, Łowickiej i Wiślanej zapowiada wykonawca budowy marketu Ikea w Bydgoszczy – firma Betpol SA. W nocy z 6 na 7 października tr. planowane jest oddanie do ruchu:

 

1) łącznika z ul. Rejewskiego na ul. Fordońską w prawo (w kierunku centrum)

W dniu 7 października wszyscy klienci Auchan, Leroy Merlin, Decatlon jadący w kierunku centrum miasta będą mogli również wyjeżdżać na ul. Fordońską. Z uwagi na zamknięty fragment skrzyżowania ulic Akademicka-Rejewskiego do dnia 10 października (przez budowę linii tramwajowej do Fordon) dojazd dla klientów CH Auchan z kierunku Fordonu (ul. Akademickiej) będzie do tego dnia odbywał się na dotychczasowych zasadach – przez ul. Jasiniecką. Tego też dnia autobusy jadące w kierunku centrum oraz w kierunku Fordonu powrócą na ul. Rejewskiego i będą korzystać wyłącznie z przystanków położonych na tej ulicy (nie będą kursować po terenie Auchan).

 

2) łącznika dla relacji prawoskrętnej z ul. Fordońskiej do budowanego sklepu Ikea, Family Parku umożliwiającej dojazd do ul. Łowickiej

W dniach 7 października-15 grudnia tr. zamknięty zostanie wjazd w ul. Łowicką od strony ul. Fordońskiej. Dojazd do ul. Łowickiej z kierunku centrum odbywać się będzie poprzez nowy łącznik i rondo przy Family Parku. Dla relacji lewoskrętnej z ul. Fordońskiej (kierunek z Fordonu) wyznaczone zostaną dwa dojazdy:

– dla pojazdów o masie do 3,5 tony ulicami Inflancką i Pilicką

– dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony ulicą Wyszogrodzką

 

W obszarze prowadzonych prac wprowadzone zostały lokalnie ograniczenia prędkości do 30 km/h oraz zwężenia prawo i lewostronne jezdni.

 

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

 

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close