Z życia Fordonu

Tramwaj do Fordonu – co nowego na placu budowy?

Prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą pełną parą. Obecnie trwa rozbudowa skrzyżowań na osiedlu Przylesie i Bohaterów: skrzyżowania ulic Akademickiej z Kaliskiego, Akademickiej z Romanowskiej oraz Akademickiej z Igrzyskową. Zamknięte zostały wloty ulic: Kaliskiego od strony południowej i Igrzyskowej od strony północnej; od ul. Akademickiej odcięta jest także ul. Romanowskiej, prowadząca do Centrum Onkologii. Oznacza to znaczne utrudnienia dla kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej. Całkowicie zdemontowane zostały stare fragmenty jezdni. Nowe skrzyżowania dostosowane będą do dwóch jezdni na ul. Akademickiej. Na skrzyżowaniu Akademicka-Kaliskiego-Rupniewskiego pojawi się także sygnalizacja świetlna. Do 5 lipca zamknięty będzie także wlot ul. Jasinieckiej na Akademicką (od strony południowej).

 

Na estakadzie nad stacją Bydgoszcz Wschód stawiane są ostatnie podpory, z początkiem lipca ruszy montaż dźwigarów od strony ul. Fordońskiej. Przygotowywany jest plac budowy pod pętlę awaryjną przy skrzyżowaniu ul. Andersa z Piłsudskiego, trwa również budowa nowego łącznika ul. Piłsudskiego (pomiędzy Andersa i Taczaka).

 

Na skrzyżowaniu ul. Fordońskiej i Wyścigowej (przy wjeździe na pętlę awaryjną) trwają prace związane z wykonywaniem betonowej ławy pod torowisko i przejazdy tramwajowe. Nowa pętla ma być oddana w połowie września tr.

 

Fot. V.S. Fordon.pl

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close