Z życia Fordonu

Święto Niepodległości w Starym Fordonie

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu oraz Fundacja Dum Spiro, Spero zapraszają na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość odbędzie się 11 listopada (sobota) na Rynku w Starym Fordonie. Poprzedzona będzie mszą św. w intencji ojczyzny, która odprawiona zostanie o godz. 12.30 w kościele pw. św. Mikołaja.

Program:
13.15 – wystawienie warty honorowej pod pomnikiem, powitanie, przemówienia gości, złożenie kwiatów, salwa honorowa (uroczystości towarzyszyć będzie prezentacja czołgu Renault FT17 z 1. Pułku Czołgów wraz z dwuosobową załogą w mundurach Armii gen. Hallera, wystawa uzbrojenia, sprzętu i umundurowania z okresu walk o niepodległość 1918-1921)
14.00 – koncert chóru „To i Owo” w repertuarze pieśni patriotycznych
14.15 – przejazd czołgu pod synagogę, przemarsz pododdziału i gości oraz rozpoczęcie części integracyjnej:

  • 14.25 – wspólne śpiewanie piosenek z lat dwudziestych, trzydziestych, taniec w kręgu, wystawa zdjęć i pocztówek międzywojennego Fordonu, pokaz czołgu Renault FT17 i wystawa uzbrojenia, sprzętu i umundurowania z okresu walk o niepodległość 1918-1921, wystawa starych radioodbiorników, pokazy kulinariów okresu międzywojennego, stoiska ZUS, NFZ, NBP, pomiary ciśnienia i poziomu cukru, stolik „”kotylionowy””, fotobudka, start gry ulicznej (zgłoszenia drużyn do gry ulicznej przyjmuje pani Anna Filipczak-Krugły tel. 537 019 415)

16.00 – „”Nie miejska, nie wiejska zabawa podmiejska”

17.00 – Międzypokoleniowe ognisko patriotyczne – 5. Bydgoska Drużyna Harcerska im. Danuty Siedzikówny

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close