Z życia Fordonu

Światowy Dzień Wody 2014

W sobotę 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji bydgoskie Muzeum Wodociągów, mieszczące się w Lesie Gdańskim przy ulicy Gdańska 242. W tym dniu zwiedzanie muzeum jest bezpłatne, można też wcielić się w postać kanalarza z początków XX wieku i wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. 

 

Święto to jest obchodzone od 22 lat, hasłem przewodnim w tym roku jest woda i energia. 

 

Woda ma swoje święto 22 marca od 22 lat. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest woda i energia. Głównym celem tegorocznego dnia  jest zwiększenie świadomości ludzi o wzajemnym powiązaniu między wodą a energią. 

Jak podają Wodociągi Miejskie „woda bydgoska, której mieszkańcy naszego miasta mają pod dostatkiem – każdego dnia i o każdej porze,  jest doskonałej jakości, zdrowa i smaczna. Dzięki inwestycjom modernizacyjnym, jakie zrealizowaliśmy w minionych dwunastu latach, spełnia ona wszystkie wymogi jakościowe i można ją pić bez obaw prosto z kranu. Jest bezpieczna pod względem sanitarnym, zawiera niezbędne dla zdrowia pierwiastki i składniki mineralne, które wpływają korzystnie m.in. na pracę mózgu i układu nerwowego.  Można bez obaw podawać ją dzieciom, a wkrótce wodę prosto z wodociągowej sieci będą pić uczniowie w 20 szkołach dzięki zamontowanym poidełkom.”

 

Muzeum czynne jest w godzinach od 13.00 do 17.00. 

(hh)

 

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close