Z życia Fordonu

Sukcesy fordońskich tancerzy na mistrzostwach Europy

Tancerze ze Studio Dance Stylers, działającego w  Młodzieżowym Domu Kulttury nr 5 w Fordonie wzięli udział w Mistrzostwach Europy Hip Hop w Rimini, które odbyły się w dniach 10-13 lipca tr. we Włoszech.

 

Już pierwszego dnia zawodów tancerze z Fordonu wywalczyli sobie miejsce w finałowej dziesiątce – Anita Kozanecka zajęła 4. miejsce, a Michał Szmelc 6. miejsce. Tego samego dnia tańczyły również duety juniorskie, które debiutowały na mistrzostwach Europy. W tej konkurencji walczyło aż 106 duetów z całej Europy, ostatecznie tancerze z MDK nr 5 zajęli: 23. miejsce Michalina i Zuzanna Kipczak i 33. miejsce Kasia Mudło i Damian Manikowski. 

 

W drugim dniu turnieju wystartowały m.in. duety dzieci do lat 11, soliści juniorzy i solistki seniorki. Natalia Wierzbicka oraz Damian Manikowski wywalczyli sobie awans do 1/8 finału następnego dnia, a duet do lat 11, Anita i Patrycja, które miały okazję walczyć w mistrzostwach Europy w zeszłym roku, przeszły do finału, uzyskując 5. miejsce wśród 75 startujących.

 

Sobota i niedziela to najcięższe dni dla naszych formacji i mini formacji. Debiut na tak dużej imprezie tanecznej wywołał u tancerzy ogromne emocje i stres. Sama liczba startujących formacji (28) oraz mini formacji seniorskich (46) i juniorskich (43) była imponująca, do tego poziom odtańczonych choreografii sprawił, że czuliśmy zaszczyt i ogromną radość z możliwości prezentacji wśród tylu ekip z całej Europy. Ostatecznie formacja SPID zajęła 16. miejsce, mini formacja seniorska – 19., a mini juniorska – 25. 

Niesamowite doświadczenia jakie przywozimy z Rimini są bardzo motywujące i budujące. Wyjazd na tak dużą imprezę taneczną jest dla nas tancerzy ogromnym wyróżnieniem i przeżyciem, bardzo istotnym w naszym tanecznym rozwoju. Dla trenera emocje jakie towarzyszą, gdy widzi się po raz pierwszy swoich tancerzy na Mistrzostwach Europy są bezcenne. Bogatsi o nowe doświadczenia i inspiracje do dalszych treningów, wróciliśmy szczęśliwi i zmotywowani. DZIĘKUJEMY wszystkim tym, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu – powiedziała Agnieszka Sikorska, trener bydgoskich tancerzy.

 

Wyjazd tancerzy wsparli: Urząd Miasta Bydgoszcz, Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy, rodzice tancerzy oraz bydgoszczanie, którzy nie żałowali złotówek podczas naszych kwest i występów.

 

Oficjalne wyniki reprezentantów MDK5 Bydgoszcz:

4. m solistki do lat 11 Anita Kozanecka  (startowało 120 solistek)

5. m duety do lat 11 Patrycja Weber i Anita Kozanecka (na 75 duetów)

6. m soliści do lat 11 Michał Szmelc (startowało 61 solistów)

16. m formacja SPID (na 28 formacji)

19. m mini formacja SPID (na 46 mini formacji)

21. m soliści junior Damian Manikowski (na 91 solistów)

23. m duet juniorski Michalina i Zuzia Kipczak (na 106 duetów)

25. m mini formacja SPID JUNIOR (na 43 mini formacje)

33. m duet juniorski Kasia Mudło i Damian Manikowski  (na106 duetów)

35. m solistki seniorki Natalia Wierzbicka (na 131startujących)

61. m solistki do lat 11 Patrycja Weber (na 120 solistek)

 

Fot. MDK nr 5 (nadesłane)

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close