Sukcesy fordońskich szermierzy

Łącznie aż osiem medali zdobyli zawodnicy sekcji szermierki UKS, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 w Fordonie.

Zawodnicy startowali w zawodach w Toruniu, Szczecinie i we Wrocławiu w kolejne weekendy marca i kwietnia.

• 16 marca w Toruniu odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzika Dzieci i Młodzieży do lat 10 i 13, na których zawodnicy UKS MDK 5 zdobyli aż 5 medali. W kategorii do lat 10 wśród chłopców na pierwszym miejscu triumfował Karol Kulski, trzecie miejsce zajął jego brat ? Konrad Kulski. W kategorii do lat 10 wśród dziewcząt trzecie miejsce zajęły Jagoda Olszówka i Ines Schroeder. W kategorii młodzików do lat 13 brązowy medal zdobył Szymon Mlicki
  • 23-24 marca we Wrocławiu odbyły się jedne z największych międzynarodowych zawodów szermierczych w Europie ? Challenge Wratislavia, w których udział  wzięli przedstawiciele z 28 państw. W kategorii do lat 11 Szymon Mlicki zajął 5. miejsce, a jego klubowy kolega Igor Bołdziło 10. miejsce. Była to zarazem dwójka z trzech Polaków w pierwszej dziesiątce na 265 zawodników startujących w tej kategorii. Mikołaj Mrozek rozpoczął dobrym występem przejście do wyższej kategorii wiekowej 12-14 lat, ostatecznie klasyfikując się na 28. miejscu, będąc piątym wśród reprezentantów Polski. W jego kategorii wiekowej startowało 222 zawodników.
  • 06-07 kwietnia w Szczecinie odbyły się po raz kolejny zawody o Puchar Ziem Północnych Dzieci i Młodzika. W kategorii Zuchy (do lat 9) Jagoda Olszówka zdobyła brązowy medal. Wśród młodzików (do lat 14) Kamila Bobkowska zajęła 5. miejsce. W kategorii do lat 9 Konrad Kulski  zdobył brąz, a jego klubowi koledzy ?  Kamil Tomeczek i Igor Szłod sklasyfikowani zostali na 9. i 15. miejscu. W kategorii do lat 11 srebrny medal zdobył Szymon Mlicki, a brązowy Igor Bołdziło.

Sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!