Z życia Fordonu

Smarzowski w Fordonie i Ostromecku

Ekipa filmowa, na czele z Wojciechem Smarzowskim, już wkrótce zagości w Bydgoszczy!

Od 17 września do drugiej połowy października w Bydgoszczy i okolicach będziemy mogli spotkać filmowców i aktorów z najnowszego filmu Smarzowskiego.

Planem zdjęciowym będzie miejsce niezwykłe – Zespół Pałacowy-Parkowy w Ostromecku. To w Pałacu Nowym kręcone będą kluczowe dla filmu sceny wesela, w którym wystąpią m.in. Agata Kulesza, Robert Więckiewicz czy Andrzej Chyra. Na potrzeby filmu zostanie wykorzystane także otoczenie parkowe. W związku z tym, Zespół Pałacowo-Parkowy, w tym oba pałace wraz z restauracją i sam park będą zamknięte dla zwiedzających od poniedziałku 14 września do 2 listopada.

Nie tylko Ostromecko będzie scenerią dla nowego filmu Smarzowskiego. Przez pierwsze dwa dni zdjęcia kręcone będą w Starym Fordonie, m. in. na Rynku oraz w kościele pw. św. Mikołaja.

Uwaga – będzie okazja do podpatrzenia artystów przy pracy – w sobotę 26 września Studio Metrage i Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zapraszają na Dzień Otwarty na planie. Co zrobić, żeby przybyć na plan Smarzowskiego? Polubić fanpage Studio Metrage na Facebooku oraz wysłać w wiadomości do Metrage swoje zgłoszenie: imię, nazwisko, nr telefonu oraz adres email. Liczba osób, które wejdą na plan jest ograniczona ze względów technicznych i epidemiologicznych!

To jednak nie koniec niespodzianek – w niedzielę 11 października w Kinie Orzeł w MCK organizatorzy zaplanowali wyjątkowy pokaz filmu “Wesele” (początek o godz. 17.00) z udziałem reżysera, jego ekipy i aktorów. Po filmie – spotkanie otwarte i dyskusja. Na zakończenie “Kina Smarzowskiego” – koncert tria Mikołaja Trzaski z muzyką z filmów Smarzowskiego. Ze względu na ograniczenie liczby widzów w kinie, koncert oraz spotkanie będą także transmitowane on-line (informacje dotyczące wejściówek wkrótce).

W Kinie Orzeł od 1 do 9 października czeka nas także przegląd filmów
Smarzowskiego – zobaczyć będzie można „Wołyń” (1 października), ”Różę” (7 października), „Kler” (8 października), a także „Dom zły” (9 października). Wszystkie pokazy odbędą się o godz. 20.00.

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close