Z życia Fordonu

Siatkówka: Pałac ugrał tylko seta

Obiecujący początek dla siatkarek z Bydgoszczy miało pierwsze spotkanie fazy play-out, w której Pałac walczy z PGNiG naftą Piła o utrzymanie. Ostatecznie górą były gospodynie.

 

 

Od początku swój rytm gry narzuciły przyjezdne. Wszystko funkcjonowało niemal jak należy, a pilanki nie mogły sobie z tym poradzić. W końcówce Pałac zachował chłodne głowy i pewnie zwyciężył do 22. Siatkarki z grodu nad Brdą na początku drugiej partii pokazały, że poprzedni set to nie jednorazowy epizod.

 

 

Do połowy tej odsłony ponownie grę kontrolowała ekipa przyjezdnych. Nafta wydawała się być pogubiona i bezradna. Gospodynie wykorzystały jednak chwile rozluźnienia w szeregach Pałacu i w decydującym momencie był remis. Wtedy to ponownie dobrą grę zaprezentowały podopieczne Rafała Gąsiora. Odzwierciedlenia w wyniku niestety nie było. Mimo trzech piłek setowych pilanki doprowadziły do wyrównania w meczu po grze na przewagi.

 

 

Trzecia odsłona należała do najbardziej wyrównanych. Obydwie ekipy chciały coś udowodnić, a przede wszystkim zbliżyć się do zwycięstwa. Taki stan rzeczy obserwowaliśmy do drugiej przerwy technicznej. Końcówka zdecydowanie należała już do gospodyń, które triumfowały do 19.

 

 

Pałac po dwóch przegranych setach nie zdołał już się na dobre podnieść. Tylko momentami bydgoszczanki łapały kontakt z rywalkami, jednak w końcówce nie tylko partii, ale jak się okazało meczu więcej zimnej krwi zachowały reprezentantki Nafty i to one zrobiły pierwszy z czterech kroków do utrzymania.

 

 

PGNiG Nafta Piła – Pałac Bydgoszcz 3:1 (22:25, 28:26, 25:19, 25:23)


PGNiG Nafta Piła:
Kuligowska,Wawrzyniak, Babicz, Kingsley, Archangielska, Hawryła, Kuehn-Jarek (libero) oraz Ward, Kingsley, Kudakowa, Paszek.

Pałac Bydgoszcz: Połeć, Twardowska, Sawoczkina, Naczk, Kaliszuk, Korabiec, Wysocka (libero) oraz Biedziak, Dybek, Fojucik, Czyżnielewska,

MVP: Magdalena Wawrzyniak (PGNiG Nafta Piła).

 

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close