Roweru nie ukradną

Specjalne antykradzieżowe stojaki na rowery pojawiają się w różnych częściach Bydgoszczy, m.in. przy Tesco, Focus Mall czy szpitalu Jurasza. Od jakiegoś czasu bezpiecznie można przymocować swój rower również przy CH Auchan w Fordonie. Przy każdym z czterech wejść do galerii zamontowano kilka stojaków, które mają charakterystyczny wygląd ? odwróconej litery U. Dzięki takiemu kształtowi do stojaka można jednocześnie przymocować ramę i koło roweru, niezależnie od kształtu kierownicy, wielkości ramy czy kół, co znacznie utrudnia jego kradzież.

Pomysłodawcami montażu takich stojaków przed centrami handlowymi i innymi ważnymi miejscami w mieście są koordynatorzy akcji ?Rowerem do sklepu?. Akcja ma na celu zachęcać właścicieli rowerów do wybierania się na zakupy na dwóch kółkach, a właścicieli sklepów ma przekonać do inwestowania w bezpieczne stojaki rowerowe.

W akcję włączyły się ?  Stowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa, Bydgoska Masa Krytyczna, Bydgoski Klub Turystyki Turkole, Bydgoski Alleycat, społeczny zespół ds. komunikacji rowerowej działający przy pełnomocniku prezydenta oraz osoby niezrzeszone.

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close