Z życia Fordonu

Rodzice nie poznają listy podręczników w czerwcu

Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej na swoich stronach informuje, że zgodnie z nowelizacją ustawy o systemie oświaty, która weszła w życie 22 marca 2014 r. dyrektorzy szkół nie maja już obowiązku ogłoszenia listy podręczników do 15 czerwca, tak jak to było dotychczas.

 

 

Uznano, tak, dlatego, ponieważ uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych, rozpoczynający edukację  1 września 2014 r. otrzymają darmowy, przygotowany przez MEN podręcznik, a także w zwiazku z tym, że samorządy otrzymają dotację celową na zakup dla tych uczniów podręcznika lub materiałów edukacyjnych do języka obcego oraz materiałów ćwiczeniowych. W zwiazku z tym nie ma  potrzeby, aby dyrektorzy teraz ogłaszali zestaw podręczników dla pierwszoklasistów. Rodzice nie będą musieli ich kupować – z ich punktu widzenia podręczniki będą bezpłatne. 

 

Powyższe zmiany (darmowy podręcznik i materiały ćwiczeniowe) są przewidziane w projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty, nad którą obecnie trwają prace w Sejmie (druk sejmowy 2315).

W przypadku podręczników do pozostałych klas szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych dyrektorzy mogą ogłosić ich zestawy w dowolnym, wybranym przez siebie terminie. 

 

Zdjęcie archiwum

 

(hh)

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close