Z życia Fordonu

Rewitalizacja Rynku w Starym Fordonie

Wykonawca uzyskał pozwolenie na rewitalizację Rynku w Starym Fordonie.

W praktyce oznacza to, że już niebawem ruszą prace budowlane, które podzielone zostaną na dwa etapy, wszystko po to, by zapewnić dojście i dojazd samochodów i autobusów komunikacji publicznej w ciągu ulic Bydgoska-Wyzwolenia. Dodatkowo zapewniony zostanie przejazd pomiędzy ulicą Cechową i Cierpicką, a w trakcie prac samochody będzie można parkować na tymczasowym parkingu wzdłuż ul. Ordynackiej.

Jakie czekają nas zmiany? Na Rynku pojawią się stylowe chodniki, fontanna, ławki i siedziska z drewna oraz dużo zieleni.
W posadzce przy ścianie kościoła pw. św. Mikołaja wmontowane zostaną tablice żeliwne z jego historią. W posadzce w różnych miejscach Rynku umieszczone zostaną punkty świetlne, rysujące kształt placu po zmroku, wbudowany zostanie również fundament pod choinkę. Pomnik ku czci poległych i pomordowanych mieszkańców Fordonu w latach 1939-1945, który zajmuje centralną część fordońskiego placu zostanie zrewitalizowany i odbudowany w nowej lokalizacji.


Zamontowane zostanie także nowe oświetlenie, nawiązujące do historycznych latarni, których wizerunek znaleźć można na dawnych fotografiach Fordonu. Pojawią się też punkty podświetlające korony drzew, elewację kościoła oraz oczka świetlne wkomponowane w nawierzchnię.

Ważne zmiany czekają pieszych i kierowców. Na Rynku wprowadzone zostaną ograniczenia dla ruchu kołowego, a cała strefa rynku ma być bezpieczną przestrzenią pieszą, deptakiem z warunkowym i uspokojonym dostępem dla ruchu kołowego.

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close