Z życia Fordonu

Przetarg rozstrzygnięty: będą nowe kamery w Fordonie

Rozstrzygnięty został właśnie przetarg (liczący ok. pół miliona złotych) na rozbudowę monitoringu na bydgoskich osiedlach. Umowa z wykonawcą została już podpisana. Wszystkie prace przy instalacji kamer zakończą się do połowy listopada tr. Ostatecznie zainstalowanych zostanie 19 kamer (7 obrotowych oraz 12 stałopozycyjnych) w różnych punktach miasta: w Starym Fordonie, Śródmieściu oraz na Okolu i Wilczaku. Konieczne będzie przy takiej rozbudowie doposażenie centrum dozoru w dodatkowe stanowisko operatorskie. Obraz z kamer będzie także archiwizowany na macierzach, które dostarczone zostaną w ramach tego samego zadania. 

 

Najwięcej kamer zainstalowanych zostanie w Starym Fordonie. Ostateczne miejsca lokalizacji to Rynek (1 obrotowa + 2 stałopozycyjne), ul. Bydgoska (1 obrotowa), ul. Wyzwolenia (prostopadle do Pielęgniarskiej, 3 stałopozycyjne), Pielęgniarska (prostopadle do Kapeluszników, 1 stałopozycyjna) , Pielęgniarska 17 (przy kiosku, stałopozycyjne), plac zabaw Pielęgniarska-Kryształowa (2 stałopozycyjne).

 

W celu zwiększenia poziomu oświetlenia, dla każdej kamery stałopozycyjnej zainstalowane zostaną doświetlacze na podczerwień o zasięgu co najmniej 100 metrów. Wszystkie urządzenia przez 3 lata będą objęte gwarancją.

 

Przedsięwzięcie finansowane jest z programu „5/6” w ramach budżetu obywatelskiego.

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close