Dzieci i rodzina

Poznaj tajemnice Myślęcinka

LPKiW w Myślęcinku przygotował kilka propozycji niezwykłych wycieczek po parku.

 

Pierwsza z nich to tajemnice ogrodu botanicznego, która odbędzie się w sobotę 20 października, początek o godz. 11.00. Trasa będzie prowadziła malowniczymi, niezbyt popularnymi ścieżkami do piramidy, kręgu energetycznego, ogrodu motyli, który wabi owady itp. W planie również wizyta w myślęcińskiej pasiece, oglądanie niesamowitej panoramy Bydgoszczy, poszukiwania najstarszego dębu i żywej skamieniałości -metasekwoi chińskiej. Zbiórka na parkingu przy wejściu od ul. Konnej. Spacer potrwa ok. 2 godz.
Koszt 10 zł od osoby.

 

Drugą propozycją jest nocne zwiedzanie ogrodu zoologicznego – w sobotę 27 października. Początek o godz. 18.00 w pawilonie Akwarium Terrarium. Uczestnicy wraz z przewodnikiem sprawdzą, którzy mieszkańcy zoo są śpiochami, a kto dopiero w ciemnościach staje się aktywny. Maksymalna liczba uczestników to 60 osób (2 grupy), w wieku powyżej 7 lat. Spacer potrwa ok. 2 godz.  Koszt 30 zł od osoby.

 

W niedzielę 4 listopada będzie okazja wyruszyć szlakiem tajemnic Myślęcinka. Uczestnicy (pod opieką przewodnika) dowiedzą się, gdzie przebiega 18 Południk, zobaczą stary wiadukt oraz wspaniały widok na Bydgoszcz, zajrzą do Hotelu „Pałac”, a na koniec przy ognisku w Ośrodku Rekreacji Konnej – posłuchają opowieści o starym browarze, którego ruiny stoją po przeciwnej stronie drogi. Początek o godz. 11.00, czas trwania wycieczki ok. 2,5 godz.  Maksymalna liczba uczestników – 40 osób. Koszt 20 zł od osoby.

 

Bilety na wszystkie imprezy można kupić np. TUTAJ lub w kasie zoo w godzinach jej działania (wtorek-niedziela 10.00-17.00).

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close