Z życia Fordonu

“Powstanie Warszawskie” w kinie Helios, do każdego biletu prezent

Kino Helios dla każdego kto w najbliższy weekend 9-11 maja przyjdzie na film “Powstanie Warszawskie” przygotowało w prezencie unikalną mapę zrzutów  bombowca Liberator.

 

“Powstanie Warszawskie” jest dramatem wojennym, wyreżyserowanym przez : Jana Komasa, Jana Ołdakowskiego, Piotra Śliwowskiego. 

 

W obsadzie zobaczyć można Michała Żurawskiego, Antoniego Królikowskiego, Macieja Nawrockiego, Mirosława Zbrojewicza, Kamillę Baar

 

 

“Powstanie Warszawskie” to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Film opowiada historię Powstania oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu “prawdziwej” wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie “Palladium”. Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie. W końcu udaje im się dołączyć do jednego z oddziałów, z którym idą na akcję. Bohaterowie orientują się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym ich najśmielsze wyobrażenia – świat, w którym się znaleźli, to świat po apokalipsie. Uświadamiają sobie, że ich rolą jest udokumentowanie tej apokalipsy i ocalenie za wszelka cenę taśmy z materiałem.

 

 

Poniżej prezentujemy zwiastun filmu:

 

Więcej na temat filmu i innym seansów w kinie Helios znaleźć można TUTAJ

 

Bilety do nabycia w kasach biletowych przed seansem. 

 

Źródło i zdjęcia materiały organizatora

   

(hh)

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close