Z życia Fordonu

Powstaną nowe drogi na osiedle Eskulapa

Rusza właśnie przetarg rozpisany przez ZDMiKP na zaprojektowanie trzech ulic: Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego i Jasinieckiej, które umożliwią dojazd na osiedle Eskulapa.

 

Nowy odcinek ul. Matki Teresy z Kalkuty ma liczyć 800 m (od Centrum Onkologii do ul. Pod Skarpą). Powstać ma droga zbiorcza ze ścieżką dla rowerów i zatokami dla autobusów. Ułatwi to znacznie obsługę osiedla komunikacją publiczną, obecnie bowiem autobusy linii nr 82 korzystają z dróg, na których zainstalowane są progi zwalniające.

 

Natomiast nowe ulice: Trybowskiego, która ma liczyć 905 m oraz Jasiniecka – 320 m będą to drogi lokalne, ich powstanie jest jednak niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komunikacji miejskiej.

 

Prace nad projektem zakończyć się mają w przyszłym roku, po skompletowaniu dokumentacji przez ZDMiKP rozpisany zostanie przetarg na budowę nowych ulic.

 

Osiedle Eskulapa jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się osiedli w Fordonie, budynki mieszkalne stawiają tu deweloperzy, Wojskowa Agencja Mieszkaniowa, a także osoby prywatne. Ruch na osiedlu odbywa się obecnie nieprzystosowaną lokalną ul. Pod Skarpą oraz drogami gruntowymi.

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close