Z życia Fordonu

Pomóż Kamili, Reginie i innym – zostań dawcą

Pomóż Kamili, Reginie i innym – zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku lub komórek macierzystych. Być może to właśnie TY uratujesz komuś życie!

 

Rejestracja odbędzie się  22 listopada 2015, w godz. 9:30-15:30, w Fundacji „Wiatrak”, ul. Bołtucia 7, Fordon oraz tego samego dnia –  godz. 11:00-17:00, w Galerii Pomorskiej, ul. Fordońska 141.

 

Przeczytaj wzruszające historię osób, które czekają na pomoc każdego z nas!

 

KAMILA

Dlaczego znów ja? Dlaczego muszę po raz trzeci cierpieć? – zadaje sobie pytanie 14-latka z Bydgoszczy. Następnie bez strachu dodaje:

– Hej chorobo! Ja Kamila Makowska, która pokonała białaczkę i przeżyła przeszczep serca, wyzywam Cię na kolejny pojedynek!

Historia Kamili wydaje się wręcz niewiarygodna! Skąd w tak młodej osobie tyle hartu ducha, by mimo cierpienia triumfować, a mimo prowokacji losu dalej stawać z wypiętą piersią naprzeciw chorobie?

Miesiąc po moim urodzeniu zdiagnozowano u mnie ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jako niemowlak zwyciężyłam tą paskudną chorobę. Po 10 latach moje serce odmówiło posłuszeństwa. Przez okres 6 miesięcy byłam podłączona do komór, które wspomagają serce. Jedynym wyjściem był przeszczep serca. 10 maja 2012 roku przeszczepiono mi serce. Na dodatek w ubiegłym roku zachorowałam na nowotwór- chłoniak Burkitta. – dzieli się z nami Kamila, która właśnie dowiedziała się, że tym razem zwycięstwo nad kolejnym śmiertelnym zagrożeniem nie zależy tylko od niej. Kamila potrzebuje przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Niestety to nie koniec złych wieści. Kamila ma bardzo rzadki genotyp. Na całym świecie nie ma dla niej Dawcy! Teraz wszystko zależy od nas! Poprzez akcję rejestracji szukamy Dawcy dla Kamili i Innych. To od Ciebie zależy, kto dowie się o akcji! Poinformuj najbliższych, przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny Dawca!

 

REGINA

Dzisiaj moim jedynym marzeniem jest odzyskanie zdrowia – mówi 56-latka z Bydgoszczy. O chorobie dowiedziała się w marcu bieżącego roku. Diagnoza była bardzo szybka i brzmiała – ostra białaczka limfoblastyczna. Regina nadal pragnie robić to, co najbardziej kocha. Uwielbia podróże w nieznane miejsca. Wycisza się i relaksuje czytając książki przygodowe i wykonując robótki ręczne. Jednak najważniejsza jest dla Reginy Rodzina. Jest szczęśliwą mężatką, matką i babcią.

Spotykamy się w gronie rodzinnym tak często jak to możliwe. Zabawy z ukochanymi wnuczkami są dla mnie bezcenne. Uwielbiam moją rodzinę. Zawsze dostaję od niej wsparcie. Moim najlepszym przyjacielem jest mój mąż Stefan, który troszczy się o mnie i na którego zawsze mogę liczyć. W tym trudnym momencie rodzina Reginy jest z nią i działa. Jednak tym razem życie Reginy zależy także od Was. Rodzina – od najmłodszego wnuka po męża Stefana – apeluje: Poinformuj najbliższych, przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny Dawca! Pomóż naszej babci, mamie, żonie i innym pacjentom potrzebującym przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych! Być może to właśnie Ty możesz uratować komuś życie!

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close