Z życia Fordonu

Planowane inwestycje w Fordonie

W Fordonie realizowane będą w tym roku te inwestycje, które zdobyły największą liczbę głosów w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W Nowym Fordonie najwięcej głosów oddano na budowę ogólnodostępnych miejsc parkingowych przy ul. Bołtucia. W tym miejscu ma powstać kilkadziesiąt nowych miejsc, z których korzystać będą nie tylko mieszkańcy, ale również osoby odwiedzające Dolinę Śmierci i Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”.

 

Ponadto planowane jest wybudowanie przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa 17 miasteczka ruchu drogowego, na którym nawet już najmłodsze dzieci będą mogły bezpiecznie uczyć się poruszania po drogach.

 

Kolejnym zwycięskim projektem okazała się budowa sceny plenerowej z zadaszeniem na terenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 (ul. Krysiewiczowej 8). Scena służyć będzie działaniom twórczym i artystycznym dzieci i młodzieży.

 

W Starym Fordonie prawie tysiąc dwieście osób głosowało na budowę ulicy Celnej, projekt zakłada wyrównanie, utwardzenie, wyznaczenie chodnika i ułożenie krawężników. Przy Szkole Podstawowej nr 4 powstanie atrakcyjny teren rekreacyjny. W miejscu starego boiska urządzone zostaną plenerowa siłownia, miejsce do gier chodnikowych, plac zabaw oraz drabinki do ćwiczeń sprawnościowych.

 

Na projekty w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oddano ponad 40 tysięcy głosów, w tym aż ponad 5,5 tysiąca od mieszkańców Nowego Fordonu.

Komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Close