Z życia Fordonu

Piłka nożna: Zawisza nadal pod kreską

Trzeciej porażki z rzędu doznali piłkarze bydgoskiego Zawiszy. Mimo ich przewagi nie udało się zdobyć choćby punktu.

 

Pierwsze minuty wyglądały obiecująco. Zawisza atakował, naciskał i szukał drogi do bramki. W zespole Jorge Paixao debiutował miedzy innymi Rafael Porcellis i to on powinien wpisać się na listę strzelców jako pierwszy już w 7 minucie. Minimalnie jednak chybił po strzale głową. Choć gdyby trafił nawet do siatki nie wiadomo jak zareagowałby arbiter główny, bowiem liniowy sygnalizował spalonego.

 

Obrona Podbeskidzia była dziurawa jak ser szwajcarski. Bydgoszczanie mieli kolejne okazje, a piłka w polu karnym bardzo często znajdowała aktywnego Porcellisa. Sytuacje podbramkowe mnożyły się, a w 33 minucie fatalny błąd popełnił Pesković. Golkiper wybił piłkę pod nogi Carlosa. Brazylijczyk rozejrzał się, zagrał płaską piłkę do Kadu, a ten pewnym strzałem zdobył swojego drugiego gola w tym sezonie.

 

Po 45 minutach wyglądało to bardzo obiecująco, lecz po przerwie grę w defensywie poprawili bielszczanie. Na domiar złego w 49 minucie mieliśmy na tablicy wyników remis. Chmiel wykorzystał niedokładność w grze Zawiszy i zaliczył asystę przy bramce Kołodzieja. Próbował jeszcze interweniować Argyriou, ale wydaje się, że ejszcze utrudnił zadanie Witanowi.

 

Zawisza mógł jeszcze kilka razy pokusić się o objecie prowadzenia. Zabrakło jednak szczęścia? A może dokładności? W każdym razie niewykorzystane sytuacje się zemściły w samej końcówce, keidy to to wprowadzony Adu Kwame zagrał do Chmiela, a ten zapewnił Góralom komplet punktów.

 

Zawisza Bydgoszcz – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (1:0)
Bramki: Jorge Kadu – Dariusz Kołodziej, Damian Chmiel.

 

 

Zawisza Bydgoszcz: Andrzej Witan, Anestis Argyriou, Paweł Strąk, Andre Micael, Sebastian Ziajka, Luis Carlos, David Fleurival, Kamil Drygas, Alvarinho (Bernardo Vasconcelos), Rafael Porcellis (Piotr Petasz), Jorge Kadu (Wagner).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Pesković, Tomasz Górkiewicz, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny, Adam Pazio, Anton Sloboda, Maciej Iwański, Sylwester Patejuk (Frank Adu Kwame), Dariusz Kołodziej (Piotr Malinowski), Damian Chmiel, Krzysztof Chrapek (Bartosz Śpiączka).

 

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close