Z życia Fordonu

Piłka nożna: Wracają na właściwe tory

Dwa tygodnie trwała niemoc Zawiszy Bydgoszcz. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali zawodzącego wiosną Górnika 3:1 po bramkach Geworgiana i Dudka.

Górnik po wznowieniu rozgrywek uzbierał zaledwie jeden punkt. Zawisza miał już trzy za wygraną w Krakowie, jednak dwie ostatnie porażki podziałały mobilizująco na beniaminka, który nie dał zabrzanom wywieźć choćby punktu z Bydgoszczy.

Trener Ryszard Tarasiewicz po niepowodzeniach zdecydował się na roszady w składzie. Od pierwszej minuty na placu gry pojawili się Wahan Geworgian oraz Łukasz Nawotczyński. Od początku meczu gra była wyrównana. Częściej w ataku próbowali coś ugrać gospodarze. To nie wyszło im na zdrowie. W 19 minucie narazili się na kontrę. Piłkę głową do bramki po dośrodkowaniu Przemysława Oziębały skierował Bartosz Iwan. Miejscowi mogli odgryźć się za sprawą Bernardo Vasconcelosa, jednak ten nie wykorzystał dogodnej sytuacji strzeleckiej.

W drugiej połowie ponownie optyczną przewagę w ataku miał Zawisza. Długo kibice nie musieli czekać na wyrównanie. Sześć minut po rozpoczęciu drugiej części gry za niewykorzystaną okazję sprzed przerwy zrehabilitował się „Vasco”. Portugalczyk znalazł się przy linii końcowej boiska, wyłożył piłkę Geworgianowi, a ten pokonał Grzegorza Kasprzika.

Minęło nieco ponad 10 minut i Zawisza już był na prowadzeniu. Po dośrodkowaniu z rzutu różnego piłka znalazła się w posiadaniu Sebastiana Dudka, który uderzeniem po ziemi dał prowadzenie swojej drużynie. W 67 minucie Górnik mocno skomplikował swoją sytuację. Tomasz Wełnicki na siedemnastym metrze sfaulował Vasconcelosa, za co sędzia główny wyrzucił go z boiska. Do piłki podszedł Dudek, a po chwili z siatki wyjmował ją Kasprzik.

Było już 3:1, a bydgoszczanie czuwali nad przebiegiem gry. Strzałów próbowali jeszcze Luis Carlos, czy też Geworgian, jednak rozmiarów zwycięstwa nie udało się powiększyć.

Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze 3:1 (0:1)
Bramki: Wahan Geworgian, Sebastian Dudek (2) – Bartosz Iwan

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek, Igor Lewczuk, Łukasz Nawotczyński, Andre Micael, Sebastian Ziajka, Wahan Geworgian, Sebastian Dudek, Kamil Drygas, Luis Carlos, Michał Masłowski (83′ Jakub Wójcicki), Bernardo Vasconcelos (89′ Paweł Wojciechowski).

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik, Tomasz Wełnicki, Antoni Łukasiewicz, Ołeksandr Szeweluchin, Rafał Kosznik, Łukasz Madej (77′ Dzikamai Gwaze), Radosław Sobolewski, Robert Jeż, Przemysław Oziębała (69′ Wojciech Łuczak), Bartosz Iwan (69′ Szymon Drewniak), Prejuce Nakoulma.