Z życia Fordonu

Piłka nożna: Wisła górą w derbach!

W miniony weekend Wisła Fordon pokonała przy ul. Piwnika Ponurego Gwiazdę Bydgoszcz aż 7:3. Tym samym wiślacy zrewanżowali się za jesienną porażkę 0:3.

Strzelanie w derbowym pojedynku już w 5 minucie gry rozpoczął Dawid Wojciechowski, a trzy minuty później w jego ślady poszedł Mateusz Pobutkiewicz. Gwiazda po kuble zimnej wody pozbierała się jednak w trybie natychmiastowym. Najpierw gola kontaktowego zdobył Piotr Kozłowski, a chwilę później był już remis.

Po zmianie stron goście przeżyli dejavu. Po raz kolejny minęło zaledwie 5 minut od wznowienia gry, a Wisła była już na prowadzeniu. To za sprawą Beniamina Marciniaka. Czwartego gola dla miejscowych zdobył Maciej Hemerling. Nadzieje Gwiazdy na korzystny rezultat przywróciła jeszcze bramka kontaktowa, lecz to było jej ostatnie słowo.

Od 65 minuty trafiali już tylko gospodarze. Najpierw ta sztuka udała się Bartoszowi Łosiowi, a następnie drugi raz bramkarzowi rywala dał się we znaki Wojciechowski. Kropkę nad „i” postawił w 87 minucie Patryk Jarocki. Wisła wygrała 7:3, pewnie i zdecydowanie. W 16. kolejce czeka ją jednak wizyta na ciężkim terenie w Rynarzewie.

Wisła Fordon – Gwiazda Bydgoszcz 7:3 (2:2)
Bramki: Dawid Wojciechowski (2), Mateusz Pobutkiewicz, Maciej Hemerling, Bartosz Łoś, Patryk Jarocki, Beniamin Marciniak