Z życia Fordonu

Oszust złapany – seniorze bądź ostrożny!

Policjanci z Fordonu otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na tzw. policjanta.

W trakcie ustaleń okazało się, że na telefon stacjonarny 86-letniej kobiety zadzwonił nieznany mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. W trakcie rozmowy, pod pretekstem współpracy z policją, nakłaniał pokrzywdzoną, aby swoje oszczędności przekazała policji. Rozmówca przekonał ją, że w ten sposób pomoże w zatrzymaniu groźnego przestępcy. Seniorka nie podejrzewając mężczyzny o złe intencje spakowała  pieniądze do reklamówki i wyrzuciła przez okno. Tam czekał na nie tzw. „odbierak”. Kobieta po pewnym czasie zorientowała się, że została oszukana.

Dzięki dokładnemu rysopisowi sprawcy i ustaleniu jakim samochodem może się poruszać, policja bardzo szybko zatrzymała podejrzanego. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Krakowa, który w swoim aucie miał nie tylko pieniądze należące do seniorki z Fordonu, ale również kilkanaście gramów suszu roślinnego.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Postawiono mu zarzuty dotyczące oszustwa oraz posiadania zabronionych substancji. Został aresztowany na 3 miesiące, ale w sumie może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. Materiały KP Bydgoszcz

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close