PromowaneZ życia Fordonu

Osiedle Akademickie- nowa inwestycja w Fordonie

Dlaczego warto zamieszkać w Fordonie? Jakie mieszkanie tam kupisz?

Chcesz znaleźć mieszkanie z rynku pierwotnego. Szukasz wiarygodnego dewelopera? Ważna jest dla ciebie lokalizacja, park w sąsiedztwie oraz dobra komunikacja do Śródmieścia? Podpowiadamy jak znaleźć takie mieszkanie.

Spacer bulwarami nad wodą to jeden z ulubionych sposobów wypoczynku mieszkańców Bydgoszczy, a także coraz liczniej odwiedzających miasto turystów z całej Polski. Nic dziwnego, że chętnie do Bydgoszczy przyjeżdżają, bo unikatowy w skali Polski sposób, w jaki miasto wkomponowało się w rzeczny krajobraz, liczne kładki, mosty i bulwary nadrzeczne sprawiają, że miasto bywa nazywane polskim Amsterdamem lub Wenecją.

  1. Co oferuje swoim mieszkańcom Fordon?

W dzielnicy Fordon popularnymi miejscami wypoczynku są Park Milenijny, a także zielone tereny ze stawami w rejonie ul. Akademickiej. Co ciekawe, miasto chce zrewitalizować je i stworzyć pełen atrakcji Park Akademicki. Zgodnie z planami mają tu powstać m.in. ścieżki piesze i rowerowe, promenady, kładki, plaża i budki lęgowe dla licznych gatunków ptaków.

Coraz bardziej atrakcyjny rynek pracy, doskonała infrastruktura komunikacyjna, a także kilka szkół wyższych kształcących tysiące studentów z całej Polski sprawiają, że Bydgoszcz staje się jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Postęp widać też na rynku mieszkaniowym, bo z roku na rok przybywa tu nowych inwestycji deweloperskich.

  • Zakup nowego mieszkania. Ważna jest lokalizacja

Pierwszym aspektem, na który oczywiście najczęściej zwracamy uwagę szukając mieszkania, jest lokalizacja. Dziś, gdy jesteśmy coraz bardziej mobilni, niekoniecznie największą popularnością cieszą się mieszkania w ścisłym centrum miasta. Za to zdecydowanie lokalizacja musi zapewniać komfortową i wygodną codzienność, być blisko parku i w miejscu, skąd można dojechać do Śródmieścia w 15-20 minut.

Ważne, by blisko inwestycji znajdowały się przystanki komunikacji miejskiej, wtedy samochód można zostawić w garażu, a do pracy i szkoły jeździć autobusem lub tramwajem. Taką lokalizacją w Bydgoszczy jest na pewno dzielnica Fordon, która w ostatnich latach rozwija się dynamicznie, m.in. za sprawą swojego akademickiego charakteru.

Warto zauważyć, że swoista „moda na Bydgoszcz” wpływa na zainteresowanie mieszkaniami w celach inwestycyjnych. W tym kontekście popularnością cieszą się chociażby mieszkania zlokalizowano w pobliżu biurowców czy ośrodków naukowych. Nie może to dziwić, w końcu w Bydgoszczy co roku przybywa nowych studentów, miejsc pracy, a więc i specjalistów, którzy szukają dla siebie nowego mieszkania na wynajem.

  • Sprawdź doświadczenie dewelopera

Jednym z podstawowych kryteriów branych pod uwagę przy wyborze nowego mieszkania jest wiarygodność dewelopera i liczba wcześniej zrealizowanych projektów. Dużo pewniej będziemy się czuli, wiedząc że nasze mieszkanie buduje deweloper, który zrealizował dziesiątki budów.

– Nasi klienci w trakcie spotkań i rozmów przed zakupem mieszkania podkreślają często, że uznana marka dewelopera wzbudza zaufanie i wpływa na podjęcie ostatecznej decyzji zauważa Anna Gwiazda, Regionalny Dyrektor Sprzedaży w Grupie Murapol, jednego z wiodących deweloperów w Polsce. To firma z 19-letnim doświadczeniem, budująca do tej pory m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Trójmieście czy na Śląsku. Do dziś Murapol wybudował ok. 300 bloków, w których zamieszkało blisko 50 tys. osób.

  • Jakiego mieszkania szukasz?

Jeśli postawimy na dobrą lokalizację i sprawdzonego dewelopera, pozostaje pytanie, jakie mieszkanie wybrać? Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ale z badań Grupy Murapol wynika, że w ostatnich latach najchętniej wybierane są mieszkania kompaktowe o średnich metrażach (40-60 mkw.). Istotną rolę odgrywa dziś bowiem nie tylko sama powierzchnia, ale funkcjonalność i przemyślany układ lokalu.

– Klienci bardzo często zwracają uwagę na to czy do mieszkania przynależy duży balkon lub ogródek. Nic dziwnego, własny kawałek zieleni w środku miasta lub duży balkon z ładnym widokiem, z pewnością zwiększają atrakcyjność mieszkania – podkreśla Anna Gwiazda z Murapolu.

Warto też pomyśleć o tym, gdzie zaparkujesz swój samochód, zwłaszcza, że statystycznie polskie rodziny posiadają już zwykle więcej niż jedno auto. Twórcy nowych osiedli biorą to pod uwagę już na etapie projektowania, starając się zapewnić optymalną liczbę miejsc parkingowych. A możliwość zakupu miejsca postojowego w garażu to jedno z ważniejszych kryteriów wyboru wśród kupujących.

  • Nowa inwestycja w Fordonie z rozwiązaniami smart – sprawdź

Grupa Murapol z przytupem debiutuje właśnie na bydgoskim rynku nieruchomości. Deweloper wkrótce rozpocznie realizację jednego z największych i najnowocześniejszych projektów w mieście – Murapol Osiedle Akademickie. W dzielnicy Nowy Fordon, między kampusem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, a rozległymi terenami rekreacyjnymi zbuduje blisko 700 mieszkań w kameralnych, 4-piętrowych budynkach.

Obecnie deweloper wprowadził do oferty 170 mieszkań, które powstaną w pierwszych dwóch 5-kondygnacyjnych budynkach. Dla zmotoryzowanych mieszkańców powstanie 100 miejsc parkingowych w podziemnej hali garażowej oraz 70 na terenie osiedla. W ofercie inwestycji Murapol Osiedle Akademickie dostępna jest szeroka pula mieszkań o zróżnicowanych układach i metrażach – kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe o powierzchni od 27 do 64 mkw. Mieszkania na parterze będą posiadały przestronne ogródki lub tarasy, a na piętrach balkony. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach powstanie plac zabaw. Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany zielenią i elementami małej architektury.

Zgodnie ze standardem Grupy Murapol wszystkie mieszkania na nowym osiedlu wyposażone zostaną w pakiet antysmogowy, chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami. Ponadto obydwa budynki będą posiadały autorski system infrastruktury i instalacji Home Management System, dzięki któremu klienci będą mieli możliwość zamontowania w lokalach rozwiązań smart home – Murapol Appartme.

Artykuł sponsorowany.

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close