Z życia Fordonu

Odpady wielkogabarytowe oddasz teraz w Fordonie


Już od piątku (1 marca) mieszkańcy Fordonu będą mogli za darmo dostarczyć odpady budowlane, meble, zużyte opony itp. do nowych punktów PSZOK.

Punkty znajdować się będą przy ul. Jasinieckiej 7a oraz Inwalidów 15 (ten punkt otwarty za miesiąc, od 1 kwietnia).
Tym samym od piątku zakończą swoją działalność aktualnie działające punkty PSZOK przy ul. Inwalidów 45, Smoleńskiej 154, Podmiejskiej 4.

Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia zaplanowano również powstanie salki edukacyjnej, która będzie wykorzystana do prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także utworzenie pomieszczeń na przedmioty do ponownego użycia (zepsute przedmioty dostarczone przez mieszkańców, będą mogły po naprawie zyskać drugie życie).

Wszystkie nowe PSZOK-i będą czynne od poniedziałku do soboty, w godz. 8.00-20.00 (z wyłączeniem dni świątecznych). Mieszkańcy mogą dostarczać tam: odpady zielone, przeterminowane leki, chemikalia, akumulatory, zużyte baterie, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble, odpady budowlane, rozbiórkowe, zużyte opony powstające w gospodarstwach domowych, pochodzących z pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton, popioły, odzież i tekstylia.

Uwaga – warto korzystać z wyszukiwarki TUTAJ w przypadku wątpliwości co do rodzaju odpadu.

Fot. UM Bydgoszcz

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close