Kultura i Sport

Nowe życie – pokaz w synagodze

Fundacja Bez Nazwy zaprasza na godzinną ucztę wizualno-muzyczną w ramach projektu „Muzyczne lato w Starym Fordonie”.

 

Spotkanie rozpocznie się w sobotę (8 września), o godz. 17.00 w dawnej synagodze. Najpierw zaplanowano rozmowę z artystką Elżbietą Jabłońską, a potem pokaz filmu „Nowe Życie”, do którego na żywo zagra Wojtek Kotwicki.

„Nowe Życie – to neonowy napis znaleziony przez Elżbietę Jabłońską już w 2005 roku w niewielkiej miejscowości pod Bydgoszczą. Rekonstrukcja warstwy świetlnej, wymiana części elektrycznych i ponowne uruchomienie obiektu nastąpiło w roku 2009 przy udziale kilku polskich galerii. Od tego momentu neon, w charakterze pracy artystycznej, podróżuje z miejsca na miejsce, inicjując nowe zdarzenia. Był wielokrotnie eksponowany w przestrzeni publicznej, instytucjach, galeriach i muzeach, zawsze dookreślając je symboliczną treścią zawartą w tym prostym przekazie.

Jedną z ważniejszych form prezentacji, była podróż neonu na wystawę COMMON AFFAIRS. REVISITING THE VIEWS AWARD – CONTEMPORARY ART FROM POLAND w roku 2016, przygotowanej przez Zachętę – Narodową Galerię Sztuki, Deutsche Bank KunstHalle oraz Polnisches Institut Berlin. Transport pracy odbył się drogą wodną na statku Łokietek. Ta wyjątkowa, trwająca 6 dni podróż, w której uczestniczyła autorka, została zarejestrowana w formie filmu oraz zdjęć. Filmowa dokumentacja podróży, stanowi odrębną, autonomiczną formę, która umożliwia publiczności 45 minutową obserwację zmieniającego się krajobrazu, widzianego z perspektywy rzeki. Zarówno obraz jak i towarzyszący mu dźwięk, w wykonaniu Wojtka Kotwickiego stanowią spontaniczny, wrażeniowy zapis tej niespełna tygodniowej podróży.”

(cyt. według MWW)

Wstęp wolny!

 

 

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close