Możesz uratować życie Łukasza

Fundacja DKMS Polska oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland organizują ?Dzień Dawcy Szpiku dla Łukasza i innych?. Łukasz jest absolwentem budownictwa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Fordonie, w październiku zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Obecnie przebywa w izolatce i kolejny już raz przechodzi cykl chemioterapii. Szansą dla Łukasza jest przeszczep szpiku kostnego. Dlatego tak ważne jest znalezienie jego bliźniaka genetycznego.

 

Aby zostać potencjalnym dawcą wystarczy poświęcić kilka minut. Pobranie materiału jest zupełnie bezbolesne. Dawcą może zostać osoba zdrowa, w wieku od 18 do 55 lat, ważąca minimum 50 kg, o wskaźniku masy ciała, który nie przekracza 40.

 

Rejestracja potencjalnych dawców będzie miała miejsce 11 lutego (poniedziałek), w godz. 11.00-17.00 w Domu Mody Drukarnia. Można również zarejestrować się na stronie fundacji DKMS www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html.

 

Dopasowanie dawcy do biorcy musi być stuprocentowe, niestety prawdopodobieństwo trafienia szacuje się od 1:25 000 do 1:kilku milionów. Dlatego bardzo ważne jest, aby w bazie zarejestrowanych było jak najwięcej potencjalnych dawców.

 

 Więcej o pomocy dla Łukasza można znaleźć na stronie www.szpikdlalukasza.cba.pl Tutaj też znajduje się przejmujący apel rodziców chłopaka:

 

Jesteśmy rodzicami Łukasza, który jak dotąd nie miał kłopotów ze zdrowiem. W ostatnich kilku tygodniach przy okazji ostrego bólu w kolanie zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Obecnie przechodzi chemioterapię, ale dla uratowania jego życia potrzebny jest przeszczep szpiku kostnego. Niestety badania wykazały, że my rodzice i siostra Łukasza jesteśmy wykluczeni jako dawcy ze względu na niezgodność. W efekcie należy szukać dawcy niespokrewnionego. Z całego serca prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby ofiarować cząstkę siebie naszemu synowi, bądź innemu choremu na białaczkę, o zarejestrowanie się w stacji krwiodawstwa.

Od Waszego udziału zależeć może życie naszego syna.
Gorąco prosimy o odzew – Rodzice i SioStra Slesza

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close