Z życia Fordonu

Misterium Męki Pańskiej w Fordonie

Już po raz dwunasty w Dolinie Śmierci w Fordonie zaprezentowane zostanie Misterium Męki Pańskiej. Miejsce nie jest wybrane przypadkowo, to tam w czasie II wojny światowej z rąk hitlerowców śmierć poniosło ponad 1200 obywateli Fordonu i okolic.

Tegoroczne misterium zatytułowane jest ?A jednak??, a jego główną postacią będzie św. Tomasz Apostoł, w którego to wcieli się Piotr Szczepańczyk. W przygotowanie zaangażowało się ok. 350 osób, w tym aż 150 aktorów. Reżyserem przedstawienia jest Mariola Ciesielska, która jednocześnie (obok Agnieszki i Macieja Różyccych) jest współtwórczynią scenariusza. Oprawę muzyczną, którą stanowić będzie muzyka filmowa, przygotowała studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy ? Agnieszka Więckiewicz.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawować będzie ks. bp Jan Tyrawa ordynariusz diecezji bydgoskiej oraz Rafał Bruski prezydent Bydgoszczy.

Misterium Męki Pańskiej odbędzie się 1 kwietnia, w Niedzielę Palmową, o godz. 16.00 i 20.00. Zwiastun tegorocznego misterium można zobaczyć na www.misterium.bydgoszcz.pl/2012/03/zwiastun-xii-misterium-juz-na-youtube

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close