Kultura i Sport

Końcowe prace na fordońskim basenie

W Fordonie powstaje trzeci przyszkolny basen. Prace przy budowie nowego obiektu dobiegają końca. Już jesienią planowane jest zakończenie inwestycji.


Basen budowany jest na osiedlu Tatrzańskim pomiędzy salą sportową przy SP nr 67 i terenami rekreacyjnymi – między ul. Jarużyńską i Pod Reglami.

Budowany obiekt będzie 3-kondygnacyjny, o powierzchni użytkowej ok. 5 tys. m kw., o charakterze parku wodnego. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania.

Dodatkowo znajdować się tam będą: grzybek wodny, rwąca  rzeka, ławeczka z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik ze zjeżdżalnią dla dzieci wymagających opieki rodziców, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnia o długości około 58 m wyposażona w multimedia. A ponadto – widownia ze 159 miejscami, zaplecze z przebieralniami i natryskami, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Niebawem ruszy budowa parkingu pomiędzy nową halą a ul. Jarużyńską.

Z basenu będzie można korzystać jeszcze w tym roku kalendarzowym – o ile pozwoli no to sytuacja epidemiologiczna.

Fot. UM Bydgoszcz

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close