Z życia Fordonu

Kolejne ulice zostaną utwardzone

Ratusz ogłosił właśnie przetarg na utwardzenie bydgoskich ulic. W najbliższych planach znalazła się również fordońska ulica.

 

W ramach pilotażowego programu utwardzone zostaną trzy ulice: Orna, Liściasta i Sybiraków na osiedlu Eskulapa. Wszystkie ulice będą łączyły się z innymi drogami o twardej nawierzchni. Prace po podpisaniu umowy zajmą około trzech miesięcy.

Do programu wybrane zostały te drogi, które znajdują się na osiedlach z największą liczbą gruntówek. Utwardzone zostaną płytami ażurowymi, ale przez najbliższe lata nie będą prowadzone na nich żadne prace związane z uzbrojeniem podziemnym.

Płyty ażurowe będą układane na podbudowie z kruszywa i podsypce. Z obu stron jezdnie będą ograniczone krawężnikami stabilizującymi całą konstrukcję drogi. Koszty budowy tego typu dróg są znacznie niższe, niż w przypadku nawierzchni asfalto-betonowych. Są jednak mniej odporne na uszkodzenia. Dlatego na wszystkich tego typu ulicach analizowane będzie  wprowadzenie dodatkowych  ograniczeń tonażowych. – informuje bydgoski UM.

Komentarze

komentarze

Tagi

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close