Kino w Fordonie będzie, ale w szkole?

Wygląda na to, że mieszkańcy Fordonu wzięli sprawy w swoje ręce i sami postanowili otworzyć małe studyjne kino, które ma działać w Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego, przy ul. Berlinga 13.

 

W pierwszym fordońskim kinie ma być prawie 80 miejsc. Do godz. 16.00 będą mogli korzystać z niego uczniowie fordońskich szkół, a po południu wszyscy mieszkańcy. Repertuar dostarczać będzie Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

 

Podjęto już pierwsze działania w tym kierunku, wydzielono i przygotowano salę kinową, pozostaje jeszcze kupno foteli, cyfrowego projektora i odtwarzacza. Na sfinalizowanie projektu potrzeba około 300 tys. zł.

 

Pieniądze na inwestycję pochodzić mają z budżetu, który ratusz od nowego roku przeznaczy do samodzielnego wykorzystania radom osiedli, łącznie 5 mln zł. Fordon otrzymał najwięcej ? 980 tys. zł (kwota zależna była od liczby mieszkańców). Wszystkie rady osiedli mają czas do 15 grudnia tr., aby zgłosić swoje koncepcje. Fordońscy radni, oprócz kina, chcą też złożyć wnioski o przeznaczenie pieniędzy dla dwóch fordońskich basenów oraz o zagospodarowanie nabrzeża Wisły w Starym Fordonie.

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close