Z życia Fordonu

Kampania „Ekoodpowiedzialni” w CH Auchan

O ekologii każdy z nas trochę wie, jednak nie zawsze to trochę jest wystarczające aby na przykład właściwie dbać o środowisko, świadomie zmniejszyć zużycie wody, cze energii elektrycznej. 

 

Kampania „Ekoodpowiedzialni” adresowana jest przede wszystkim do dzieci, jednak i dorośli mogą się dzięki niej wiele dowiedzieć i uzyskać odpowiedzi na tematy dotyczące ekologii, które ich nurtują, na które nie znają jeszcze odpowiedzi.  dzieci podczas  gier, quizów i zabaw dowiedzą się między innymi, jak oszczędzać wodę, prąd oraz prawidłowo segregować odpady. Organizatorzy pokażą także najmłodszym jak dzięki prostym, niekiedy banalnym działaniom przyczynić się do ochrony środowiska. 

 

Dzieci będą mogły wziąć udział w planszowej ekogrze oraz zajęciach plastycznych, podczas których będą mogły utrwalić wiedzę na temat ekoodpowiedzialnych zachowań. Zarówno dzieci, jak ich rodzice otrzymają materiały informacyjne, które ułatwią wcielanie w życie wiedzy zdobytej w trakcie spotkań. Każdy otrzyma również naklejkę z kodem QR, który przekieruje zainteresowanych do specjalnego serwisu z informacjami na temat ekologii. 

Spotkanie w ramach kampanii „Ekoodpowiedzialni” odbędzie się galerii 5 kwietnia, w godzinach od 11.00 do 17.00.

 

Więcej informacji na temat kampanii a także zapoznać się z ekologicznymi poradami  można znaleźć na stronie „Ekoodpowiedzialni”

 

Zdjęcia: materiały organizatora

 

(hh)

Komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Close