Z życia Fordonu

IKEA: w Fordonie dowiesz się więcej o rekrutacji

W drugiej połowie roku 2015 bydgoszczanie będą mogli zrobić pierwsze zakupy w sklepie IKEA w Bydgoszczy. Rekrutacja ruszyła już jakiś czas temu. Szwedzka firma planuje zatrudnić ok. 200-250 osób.

 

Dla osób zainteresowanych pracą w Ikei, powstanie specjalny punkt informacyjny w Fordonie. Punkt uruchomiony zostanie 2 września tr., w godz. 13.00-17.00,  na placu budowy sklepu IKEA w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej, róg z ul. Łowicką.

 

Tego dnia do Fordonu przyjadą przedstawiciele różnych działów ze sklepu w Poznaniu, będzie można dowiedzieć się od nich jak wygląda praca w Ikei na co dzień, jaka panuje tam atmosfera i dlaczego firma przykłada tak dużą wagę do wzajemnej współpracy. Osoby zainteresowane zatrudnieniem w nowym sklepie w Bydgoszczy będą mogły złożyć swoją aplikację na miejscu (w każdej chwili można to też aplikować przez stronę www.IKEA.com.pl).

 

Przedstawiciele kilku działów IKEA, w tym HR, Sprzedaży i Logistyki opowiedzą, jak wygląda praca w IKEA, na czym opiera się filozofia firmy i dlaczego wszyscy w IKEA są ze sobą na „ty” i mówią o sobie „współpracownicy”. W punkcie informacyjnym zainteresowani dowiedzą się z pierwszej ręki, kogo firma poszukuje, jakie trzeba mieć doświadczenie, jakie są możliwości rozwoju zawodowego w IKEA i dlaczego wielu współpracowników zostaje w firmie 10, 15, a nawet 20 lat. Będą też mogli zadawać pytania i po prostu porozmawiać z ludźmi, którzy pracują w IKEA – informuje Karolina Prątnicka z Ikei.

„Misją IKEA jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi, a na pierwszym planie stawiamy zarówno klientów, jak i naszych współpracowników. Umożliwiamy rozwój osobisty i zawodowy szczerym, otwartym i zaangażowanym ludziom, którzy lubią pracować w zespole” – powiedział Michał Pióro, dyrektor działu HR w IKEA Retail Sp. z o.o. „Najwcześniej, bo już w nadchodzących miesiącach, chcemy zatrudnić pracowników do działu Dekoracji Wnętrz i Komunikacji Wizualnej. Wystrój sklepów IKEA jest dla nas sprawą pierwszorzędną, dlatego nowi pracownicy tego działu przechodzą kilkumiesięczne szkolenie obejmujące praktyki w sklepach IKEA w innych miastach. Podobne, choć nieco krótsze szkolenia czekają pracowników innych działów, do których rekrutujemy, w tym Sprzedaży, Logistyki, Kas, Obsługi Klienta, Restauracji i Bistro, a także HR oraz działu Operacyjnego. Wszystko po to, aby klienci, którzy w drugiej połowie przyszłego roku przekroczą próg naszego nowego sklepu w Bydgoszczy, od razu poczuli, że są w IKEA” – dodał Michał Pióro.

 

Dzień informacyjny dla osób zainteresowanych pracą w IKEA Bydgoszcz odbędzie się 2 września, w godz. 13.00-17.00.

 

 

Fot. Håkan Dahlström / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close