Z życia Fordonu

IKEA: od piątku kolejne utrudnienia

ZDMiKP informuje, że od dnia 25 lipca (piątek) do 16 września tr. w związku z pracami budowlanymi węzła drogowego Fordońska-Rejewskiego prowadzona będzie budowa kanalizacji deszczowej przy skrzyżowaniu ul. Fordońskiej z ul. Wiślaną oraz będzie miała miejsce przebudowa tego skrzyżowania (budowa prawoskrętu oraz przebudowa zatoki postojowej/autobusowej).

 

Na czas opisanych robót będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy na ul. Wiślanej, na odcinku od ul. Fordońskiej do posesji Wiślana 1 (na długości około 40 m).

 

Na ul. Fordońskiej ruch będzie się odbywał nadal dwoma pasami ruchu, a prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h. Ciąg pieszy wzdłuż ul. Fordońskiej zostanie zachowany.

 

W drugim etapie prac zlikwidowany zostanie przystanek dla linii podmiejskich (obecnie usytuowany przy posesji Fordońska 228) i zostanie przeniesiony do istniejącej zatoki autobusowej zlokalizowanej przed skrzyżowaniem ul. Fordońskiej z ul. Wiślaną (na wysokości kładki dla pieszych nad jezdniami).

 

Jednocześnie od dnia 25 lipca do 8 września tr. prowadzone będą prace związane z wykonaniem prawoskrętu z ul. Rejewskiego w ul. Fordońską – kierunek do centrum miasta, w związku z tym zamknięty zostanie prawy pas ul. Rejewskiego na odcinku od wiaduktu kolejowego do początku łącznicy Fordońska-Rejewskiego, a prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h.

 

Fot. WarmSleepy / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close