AktualnościPromowaneZ życia Fordonu

Głosowano o nowej sieci szkół w Bydgoszczy

W środę (22 lutego tr.) odbyła się Sesja Rady Miasta Bydgoszczy, podczas której przyjęty został projekt nowej sieci szkół.

 

Przypominamy, że w Fordonie wciąż najwięcej emocji budzi wprowadzenie zmian w Zespole Szkół nr 35 przy ul. Gawędy na osiedlu Bajka. Obecnie znajduje się tu Gimnazjum nr 3 i XIII LO. Plany ratusza zakładały wstępnie, że liceum zostanie przeniesione do innego budynku, a gimnazjum – zgodnie z reformą – wygaszone. Z tą decyzją nie zgadzają się rodzice, którzy chcą, aby w obecnym budynku ZS 35 powstała szkoła podstawowa dla dzieci z osiedla Bajka. Prezydent Rafał Bruski zapowiedział, że podstawówka zostanie utworzona w tym miejscu, pod warunkiem że zbierze się odpowiednia liczba dzieci, do stworzenia dwóch pierwszych klas.

 

Najważnieszą informacją zarówno dla uczniów, nauczycieli, jak i rodziców jest to, że w wyniku reformy samodzielne gimnazja w Bydgoszczy nie zostaną zlikwidowane, a przekształcone w nowe szkoły podstawowe lub włączone do obecnie istniejących podstawówek.

 

W Fordonie powstaną dwie nowe podstawówki – Szkoła Podstawowa nr 70 (Berlinga 17) – obecnie Gimnazjum nr 5 oraz Szkoła Podstawowa nr 71 Mistrzostwa Sportowego (Berlinga 13) – obecnie Gimnazjum nr 54 Mistrzostwa Sportowego. 

 

Teraz – przyjęta przez radnych uchwała – zostanie skierowana do zaopiniowania do kuratora oświaty i związków zawodowych.

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close