Z życia Fordonu

Eliminacje krajowe do ME 2014 seniorów w speedrowerze na torze w Fordonie

W najbliższą niedzielę 8 czerwca na torze  pod „Fordońską skarpą” przy ulicy Wiszniewskiego,  odbędą się eliminacje krajowe do ME 2014 seniorów w speedrowerze.

 

Speedrower, potoczna nazwa to żużel na rowerach. Jest to sport kolarski, wzorowany na sporcie żużlowym. Z kolarstwa zaczerpnięto sprzęt, a z żużla schematy rozgrywek i regulamin.

Speedrower od 1995 roku posiada w Polsce własną organizację – Polskie Towarzystwo Speedrowerowe, w 2006 roku zastąpione przez Polską Federację Klubów Speedrowerowych. W Polsce organizowane są zawody speedrowerowe na poziomie Extraligi i I Ligi. Nazwa Speedrower powstała prawdopodobnie pod koniec lat 80. XX w. na terenie Leszna, zaczęli jej używać chłopcy z amatorskiego klubu Cobra Leszno, a narodziła się w głowie jeżdżącego ówcześnie prezesa klubu M. Błażejewskiego.

 

Więcej informacji na temat tego sportu znaleźć można TUTAJ

 

Plan eliminacji przedstawia się następująco:

 

15:00 – eliminacje krajowe do ME 2014 seniorów – grupy „górnej”.

Ma w nich wystartować 14 zawodników (7 z Torunia, 1 z Bydgoszczy i po 3 z Leszna i Ostrowa). Jeżeli przyjedzie cała 14-ka, to zawodnicy pojadą wg I/16z/20b. Awansuje 7 zawodników, reszta stanowić będzie rezerwę.

Grupa „górna”:

Toruń – 10, Bydgoszcz – 4, Gniezno – 1, Żołędowo – 3, Leszno – 6, Ostrów – 6; wobec czego w eliminacjach wystartują przedstawiciele klubów: Toruń – 7, Bydgoszcz – 1, Leszno i Ostrów – po 3.

 

17:00 – mecz o DMO z ULKS Mustang Żołędowo

 

 

Źródło Wikipedia

Zdjęcia Foter.com

(hh)

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close