Z życia Fordonu

Early Stage – nowa szkoła językowa już w Fordonie

We wrześniu tego roku do Bydgoszczy zawitała szkoła języka angielskiego dla dzieci Early Stage. Szkoła ta powstała w 1993 r. w Warszawie. Jej założycielką jest Joanna Zarańska, autorka podręczników, współpracująca z wydawnictwami PWN, Macmillan i Richmond Publishing. Szkoła, którą stworzyła, to miejsce, gdzie dzieci uczą się intensywnie (spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 70 lub 90 min.) i nie mają ani chwili na nudę.

 

Na zajęciach tradycyjne podejście do nauki łączone jest z atrakcyjnymi metodami pracy z dziećmi. Metoda naturalna zakłada, że do dzieci mówi się wyłącznie w języku angielskim, ale używając prostych, zrozumiałych nawet dla najmłodszych uczniów sformułowań. Metoda komunikacyjna pozwala stwarzać w klasie naturalne sytuacje sprzyjające komunikacji w języku obcym. Metoda reagowania całym ciałem pomaga zapamiętać słowa i zwroty. Wykorzystanie na zajęciach rytmu, muzyki i plastycznych prac projektowych ma ogromny wpływ na atrakcyjność zajęć, a co za tym idzie, na motywację dzieci do nauki. Dwa razy do roku dzieci z klas 1-3 wystawiają przedstawienia, które są szansą na to, by zaprezentować rodzicom postępy w nauce. Kolejnym sposobem na skontrolowanie tego, czego dzieci się nauczyły, są regularne kartkówki i sprawdziany, których nawet w najweselszej szkole językowej nie może zabraknąć.

 

Early Stage dorocznie organizuje również projekty międzynarodowe, które są dla uczniów okazją do poznania kultur innych krajów. W ostatnim roku szkolnym był to projekt Water Power. Podczas zajęć związanych z projektem dzieci uczyły się o tym, jak ważną rolę pełni w przyrodzie woda. Piosenki dotyczące projektu, śpiewane przez dzieci, trafiły na płytę, której sprzedaż wsparła akcję budowania studni w Sudanie, organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną.

 

Zajęcia Early Stage Bydgoszcz w roku szkolnym 2014/2015 odbywać będą się na terenie Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Fordonie. Szczegóły na stronie internetowej: www.earlystage.pl

 

Fot. Early Stage

 

 

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close