Z życia Fordonu

Dzień otwarty dla rodziców dziecka z niepełnosprawnością intelektualną lub autyzmem

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy przy ulicy Granicznej 12 zaprasza 11 kwietnia w godzinach od 11.00 do 17.00 wszystkich zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi na dzień otwarty. Dzień otwarty zorganizowany jest z myślą o dzieciach z niepełnosprawnością intelektualną lub autyzmem. 

 

Placówka posiada wiele sprawdzonych i dobrych rozwiązań pracy dydaktyczno – wychowawczej z dziećmi o obniżonej sprawności intelektualnej. W ramach działalności placówki prowadzona jest szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła przysposabiająca do pracy, internat oraz organizowane jest nauczanie indywidualne.

 

 Celem przewodnim istnienia placówki, jest:

„Pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy przyjmują rolę służebną wobec dzieci, polegającą na stałej gotowości wzbogacania uczniów i wychowanków w wiedzę i umiejętności na poziomie ich możliwości.”

 

Podczas dnia otwartego możliwe będzie zwiedzenie sal, w których odbywają się zajęcia, poznanie kadry pedagogicznej i dyrekcji placówki a także uzyskanie wszelkich niezbędnych informacji na temat funkcjonowania ośrodka.  Kadra pedagogiczna zaprezentuje bazę ośrodka a także odpowie na wszystkie pytania rodziców i zapewne rozwieje też wiele wątpliwości dotyczących wyboru szkoły dla dziecka.

 

Więcej informacji o dniu otwartym można uzyskać pod numerem telefonu : 693 137 190.  Szczegółowe informacje na temat ośrodka można znaleźć TUTAJ

(hh)

 

Zdjęcie: materiały organizatora/Foter.com

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close