Z życia Fordonu

Działa już parking przy Galerii Pomorskiej

Od 1 września br. klienci Galerii Pomorskiej mogą parkować swoje auta na nowym, czterokondygnacyjnym parkingu, który wybudowany został dla ponad 900 samochodów.

 

„Zakończenie drugiego etapu rozbudowy Galerii Pomorskiej to dla nas ważny moment, ponieważ projekt, nad którym pracowaliśmy przez kilka miesięcy poprzedzających rozpoczęcie prac, nabrał już rzeczywistych kształtów. Nowy parking wygląda imponująco i doskonale wpisuje się w przestrzeń. Pomimo tego, że drugi etap rozbudowy dopiero dobiegł końca, już rozpoczęły się prace przypisane do trzeciej fazy – czyli budowy nowego pasażu o powierzchni ponad 10 000 m kw., jak np. wylewanie stóp fundamentowych” – mówi Shane Scott, Partner w Resolution Property, firmie będącej właścicielem Galerii Pomorskiej.

 

Czterokondygnacyjny parking przed Galerią Pomorską powstawał w zawrotnym tempie. W ciągu ostatnich 8 miesięcy wzniesiona została bryła o wysokości 11 metrów i powierzchni 5520 m kw. Praca na placu budowy odbywała się w systemie zmianowym, a 100-tonowy dźwig układał 12,5 tonowe płyty i filary. Dzięki nowemu parkingowi Galeria Pomorska dysponuje obecnie 1 410 miejscami postojowymi.

 

Aby podwyższyć komfort z korzystania z nowego parkingu, przez miesiąc od jego otwarcia, klienci Galerii Pomorskiej będą mogli korzystać z pomocy sygnalistów, wskazujących drogę do wyjazdu, wolnych miejsc, dojścia do windy itp. Dodatkowym udogodnieniem będzie także myjnia samochodowa, zlokalizowana na stałe na terenie parkingu.

 

10 września br. odbędzie się uroczyste wmurowanie kapsuły czasu, zawierającej m. in. listy Bydgoszczan do przyszłych pokoleń.

 

Materiały prasowe (nadesłane)

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close