Z życia Fordonu

Drzwi Otwarte w Ośrodku Braille’a w Bydgoszczy

W sobotę 12 kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00 odbędą się drzwi otwarte w Ośrodku Braille’a w Bydgoszczy. Placówka kształci osoby z dysfunkcją wzroku, jest ona najstarsza w Polsce tego typu placówką, z długoletnim doświadczeniem i bogatą bazą dydaktyczną. 

 

Szkoła zaprezentuje ofertę edukacyjną skierowaną do uczniów na różnych etapach kształcenia oraz ich rodziców i opiekunów. W programie przewidziano pokazy zajęć edukacyjnych,  rewalidacyjnych i opiekuńczo-wychowawcych, prezentacje multimedialne, zwiedzanie klasopracowni i nowego budynku dydaktycznego oraz wiele innych atrakcji.

 

Stowarzyszenie „VISUS SUPREMUS” działające przy Ośrodku im. L. Braille’a zachęca  do uczestnictwa w Dniu Bezpłatnych Konsultacji Logopedycznych i Funkcjonalnego Widzenia, które odbędą się podczas drzwi otwartych w ośrodku w dniu 12 kwietnia. 

 

Podczas drzwi otwartych w godzinach od 9.00 do 12.00 wszystkie zainteresowane osoby mogą skorzystać z bezpłatnych porad w gabinetach  mieszczących się w siedzibie ośrodka przy ulicy Krasińskiego 10. Obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać dzwoniąc pod numer  52 322-17-87 w. 309. Nie obowiązuje rejonizacja. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dokumentacji medycznej: logopedycznej i okulistycznej.

 

Więcej na temat rekrutacji w bieżącym roku szkolnym dowidzieć się można na stronie szkoły TUTAJ.

 

W roku szkolnym 2014/2015 przeprowadzony zostanie  nabór do klas:

– Szkoły Podstawowej w tym do klasy „0”

– Gimnazjum

– Liceum Ogólnokształcącego

– Zasadniczej Szkoły Zawodowej

– Szkoły Policealnej

– Szkoły Przysposabiającej do Pracy

– Kwalifikacyjne kursy zawodowe

 

SOSW nr 1 im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy  jest placówką dla dzieci i młodzieży niewidomej, słabo widzącej, głuchoniewidomej oraz ze złożoną niepełnosprawnością.

 

Jest to  jednostka organizacyjna Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i jedyna tego typu placówka w województwie i północnej części Polski.Placówka współpracuje  z OSW nr 2 mieszczącym się przy ulicy Akademickiej w Fordonie a także prowadzi różnorodne akcje skierowane do mieszkańców całej Bydgoszczy oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 Obecnie w ośrodku kształci się ponad 300 uczniów, także uczniowie z Fordonu. 

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie ośrodka SOSW nr 1 im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy

 

Zdjęcia: materiały organizatora

 

   

(hh)

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Back to top button
Close