Z życia Fordonu

Dotacje dla fordońskich szkół

10 czerwca  w Zespole Szkół Chemicznych przy ulicy Łukasiewicza 3 prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wręczył dyrektorom bydgoskich placówek oświatowych dyplomy potwierdzające przyznanie środków finansowych na wyposażenie i modernizację gabinetów, świetlic, bibliotek i przyszkolnych placów zabaw.

 

Środki zostały przyznane w ramach Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020 (wcześniej Polityki Oświatowej Miasta) już po raz dziewiąty.

 

Dyrektorzy szkół, bądź placówek mają obowiązek przeznaczyć je  wyposażenie w sprzęt komputerowy i multimedialny, a także na zakup pomocy dydaktycznych i naukowych, które wpłyną na rozwój innowacyjności kierowanych przez nie szkół, czy placówek oraz na modernizację świetlic, placów zabaw. 

 

W tym roku pieniądze przyznano 52 szkołom i placówkom oświatowym, dla których organem prowadzącym jest miasto Bydgoszcz. 

 

Zdaniem UM Bydgoszcz środki te przyczynią się do zapewnienia właściwych warunków do realizacji podstawy programowej.  Podniosą atrakcyjność i jakość kształcenia,  wzmocnią poczucie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz zapewnią im możliwość wszechstronnego rozwoju. Wpłyną również na poprawę estetyki placówek oświatowych.

 

W Fordonie dofinansowanie otrzymały między innymi Szkoła Podstawowa nr 9, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 66, Zespół Szkół nr 20. 

 

Szczegółowy wykaz szkół i placówek oświatowych, które otrzymały środki na wyposażenie i modernizację  gabinetów, świetlic, bibliotek oraz placów zabaw dostępny jest  TUTAJ

 

Na wyposażenie w 2014 roku łącznie przeznaczono 1,3 mln zł.

 

Źródło UM Bydgoszcz/Zdjęcie archiwum

(hh)

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close