Z życia Fordonu

DKF Collegium “Psychoza” reż. Alfred Hitchcock

DKF Collegium zaprasza na kolejne spotkanie cyklu “Alfred Hitchcock i jego filmy!”. Tym razem w czwartkowe popołudnie zaprezentowany zostanie film Alfreda Hitchcocka „Psychoza”.

 

Początek seansu zaplanowano na godzinę 16.15 , odbędzie się on podobnie jak wcześniejsze seanse w sali numer 115.  Po projekcji filmu tradycyjnie będzie dyskusja widzów na temat filmu a także na temat poruszanych w nim problemów, zagadnień. 

 

Film powstał 1 1960 roku i przez cały czas cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest to jeden z najsłynniejszych filmów w historii kinematografii, niektóre jego sceny, muzyka  na stałe  weszły do kanonu kina światowego. Hitchcock doskonale w filmie buduje napięcie, ” pokazuje, jak złudna może okazać się sztuka X muzy, jak łatwo twórca może kierować odbiorem filmu przez widza. Wszystko, w co reżyser każe nam wierzyć od początku filmu, na końcu okazuje się złudzeniem, kłamstwem „.

 

DKF Collegium znajduje się w murach Zespołu Szkół Towarzystwa Salezjańskiego “COLLEGIUM SALESIANUM” w Bydgoszczy przy ulicy Pod Reglami 1. Seans odbędzie się w sali 115 o godzinie 16.15

 

Zdjęcia : materiały organizatora

   

 

(hh)

 

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close