Czwartek bez papierosa i bez mandatu

15 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Na całym świecie dzień ten obchodzony jest w trzeci czwartek listopada. Po znowelizowaniu ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych z dnia 15 listopada 2010 r., zakaz palenia został wprowadzony między innymi na przystankach, dworcach, lotniskach oraz w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych.

W tym roku Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy do wspólnych działań zaprosił Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz bydgoską Straż Miejską. Funkcjonariusze w trakcie patroli będą osobom palącym w miejscach niedozwolonych ? np. na przystankach autobusowych, placach zabaw itp. zamiast mandatów udzielać pouczeń i rozdawać ulotki informacyjne o szkodliwości palenia oraz konsekwencjach prawnych, wynikających z łamania przepisów o zakazie palenia w miejscach publicznych.

W tym samym czasie w holu Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, przy ul. Konarskiego 1-3 będzie można przez tydzień (15-22 listopada) oglądać wystawę  plakatów o tematyce antytytoniowej.

Dla osób chcących zerwać z nałogiem nikotynowym uruchomiony zostanie punkt informacyjno-edukacyjny, gdzie będzie można uzyskać informacje z zakresu problematyki tytoniowej, skutków zdrowotnych wynikających z palenia tytoniu, a także zmierzyć poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Wystawa czynna będzie w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, w godz. 10.00-13.00.

Komentarze

komentarze

Ostatnie artykuły

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close